https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nejlepsi-produkty-ceskeho-ekologickeho-zemedelstvi-se-predstavi-v-soutezi-ceska-biopotravina-roku-2019
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nejlepší produkty českého ekologického zemědělství se představí v soutěži Česká biopotravina roku 2019

25.5.2019 01:05 | PRAHA (Ekolist.cz)
Mezi nejlepší produkty ekologického zemědělství z české produkce 2018 patří například hovězí bio steak z farmy Mitrovský dvůr, který byl oceněn hlavní cenou soutěže, nebo slámové bio víno od Víno Marcinčák.
Mezi nejlepší produkty ekologického zemědělství z české produkce 2018 patří například hovězí bio steak z farmy Mitrovský dvůr, který byl oceněn hlavní cenou soutěže, nebo slámové bio víno od Víno Marcinčák.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců vyhlašuje 18. ročník soutěže Česká biopotravina o nejlepší produkty českého ekologického zemědělství. Vyhlášení vítězů proběhne v září - měsíci biopotravin a čeští farmáři a producenti mohou své výrobky přihlašovat od dnešního dne.
 

Ekologičtí farmáři a producenti mohou své biopotraviny přihlašovat v těchto kategoriích: Biovíno, Biopotraviny živočišného původu, Biopotraviny rostlinného původu, Biovýrobky pro gastronomii, pochutiny a ostatní potravinářské výrobky a nově od předešlého ročníku soutěže také Steaková biomasa.

Vítězové v jednotlivých kategoriích získají právo užívat pro vítězný výrobek označení Česká biopotravina, doplněný příslušným letopočtem. Vítěz každé z kategorií má právo užívat pro vítězný výrobek označení Vítěz kategorie Česká biopotravina, opět doplněný označením roku, za který byl titul udělen. Vítěz dále získá účast na největším veletrhu biopotravin Biofach 2020 v Norimberku a prostor a inzerci v médiích pro svůj produkt.

Uzávěrka přihlášek je 15. srpna 2019 (kromě kategorie Biovíno). Více informací o soutěži a pravidla najdete na stránkách pro-bio.cz.

"Cílem soutěže Česká biopotravina je ocenit a podpořit české zemědělce a producenty biopotravin v jejich snažení a představit zákazníkům ty nejlepší produkty ekologického zemědělství za daný rok. Stejně jako roste zájem zákazníků o lokální a biopotraviny, tak roste snaha producentů uvádět na trh nové kvalitní produkty s označením BIO," říká manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců Kateřina Urbánková k soutěži. "Letos se proto, jako každoročně, velmi těšíme na to, jaké produkty soutěžící přihlásí. Tímto bych je také ráda vyzvala, aby se nebáli a své produkty do soutěže skutečně zaregistrovali. Mohou tak jenom získat, a to jak případné ocenění a zájem zákazníků, tak zpětnou vazbu od odborné poroty," dodává Urbánková.

Předseda poroty soutěže Česká biopotravina roku Pavel Maurer říká: "Nedávno jsem jedl banán, který měl na sobě značku (zelenou žabičku), signalizující, že jeho zakoupením pomáháme deštným pralesům a také sociálnímu prostředí plantážníků a farmářů v Ekvádoru. Je to vlastně jedno, jestli se někdo zabývá ohleduplným zemědělstvím v Jižní Americe nebo v Jižních Čechách. Podstatné je, že vznikají potraviny nebo suroviny, které jsou kvalitní, jejich vývoj nedrancuje přírodu a produkce respektuje zdravý přístup k naší planetě. Navíc je úžasné, když skvěle chutnají! To je pro mě smysluplný, ekologický a jediný správný přístup k životu."

"V minulém ročníku v soutěži získal hlavní cenu poroty hovězí bio steak z farmy Mitrovský dvůr, oceněn byl také třeba biosýr s bylinkami od farmy Javorník nebo meruňkový extra džem od Marmelády Šafránka. Záběr bioprodukce je v Česku široký a rozhodně není dané, že ocenění získají pouze tradiční potraviny. V rámci soutěžních kritérií oceňujeme také kreativitu a obchodní plán daného produktu," doplnila Urbánková.

Soutěž o nejlepší českou biopotravinu pořádá Svaz PRO-BIO ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství a pod záštitou Státní zemědělské a potravinářské inspekce ČR 18. rokem od roku 2002.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VK

Václav Kain

25.5.2019 08:11
Té soutěže se jistě zůčastní Babiš se svými masnými specialitami bez masa,ale o to víc různých separátů a ochucovadel.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist