https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nejprodavanejsi-znackou-elektromobilu-v-cr-byla-loni-tesla-s-1619-vozy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nejprodávanější značkou elektromobilů v ČR byla loni Tesla s 1619 vozy

2.1.2024 17:11 (ČTK)
Na výsledky Tesly měla vliv její cenová politika, když na začátku minulého roku přistoupila k výraznému zlevnění nabízených modelů.
Na výsledky Tesly měla vliv její cenová politika, když na začátku minulého roku přistoupila k výraznému zlevnění nabízených modelů.
Nejprodávanější značkou elektromobilů byla loni v Česku Tesla celkem s 1619 registracemi nových vozů. Je to 5,5krát více než v předchozím roce. Tesla tak odsunula na druhou příčku domácí Škodu s jejím modelem Enyaq. Uvedlo to dnes Centrum dopravního výzkumu na svém webu. Celkem se loni podle odhadů PwC v Česku prodalo okolo 220.000 nových osobních vozů, v drtivé většině se spalovacím motorem.
 

Na výsledky Tesly měla vliv její cenová politika, když na začátku minulého roku přistoupila k výraznému zlevnění nabízených modelů, na které dříve nebo později zareagovaly další značky mnohdy se slevami v řádech statisíců korun.

Nejoblíbenějším modelem uplynulého roku byl Model Y, který si připsal 1075 registrací, na celkových registracích Tesly se tak podílel ze dvou třetin, následoval Model 3 s 408 registracemi, Model S (69 vozů) a Model X (67 vozů). V posledním kvartále roku pak přišla přepracovaná Tesla Model 3 Highland j. s lepším dojezdem než předchůdce, jejíž základní cena začíná v Česku na částce 1 053 990 Kč

I přes výrazný meziroční růst Tesly se nejregistrovanějším samostatným modelem stala Škoda Enyaq se 1442 prodanými vozy, Tesla však díky čtyřem nabízeným modelům zaregistrovala nejvíce nových osobních bateriových elektromobilů mezi značkami.

Podrobné výsledky prodejů nových aut v Česku za uplynulý rok zveřejní Svaz dovozců automobilů v pátek.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (5)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

3.1.2024 10:03
Za tři čtvrtletí loňského roku e v republice prodalo asi 168 tisíc nových aut. Když to porovnám s počtem elektromobilů, je vidět, že Češi se nenechali zblbnout grýndýlem a nehodlají vyhazovat peníze za elektrodebilitu.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

3.1.2024 10:44 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
No ale zelený v médiích, ten prodej elektroplechovek, cpou do lidí horem dolem !
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

3.1.2024 11:24 Reaguje na smějící se bestie
Cpou, ale marně. Zlatí Češi.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

3.1.2024 12:33
Elektromobily jinak:
https://www.autoforum.cz/zajimavosti/elektromobily-selzou-a-nemci-uz-to-vi-rika-legendarni-motorar-indra-kazdym-dnem-jejich-narizovani-jen-prohravame-s-asii/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
Odpovědět
pk

pepa knotek

3.1.2024 12:36
SE těm prodejům nedivím, vydávat 2 t krabici typu škoda Nějaq za něco ekologického, to chce hodně fantazie. Kde jsou ty časy, kdy se na ježdění kolem komína prodávala auta vážící 3/4 tuny. A jestli chce někdo vykládat, že dvoutunové e-SUV má nižší energetickou výrobní a provozní náročnost než tunové auto, tak chodil do školy zbytečně.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist