https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nekolik-tisic-lidi-demonstrovalo-v-nemecku-za-otevreni-plynovodu-nord-stream
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Několik tisíc lidí demonstrovalo v Německu za otevření plynovodu Nord Stream

26.9.2022 00:53 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na 3000 lidí včera demonstrovalo v obci Lubmin poblíž severoněmeckého Greifswaldu za cenově přijatelné energie a za otevření plynovodu Nord Stream, který byl vybudován za účelem přímé přepravy ruského plynu do Německa. S odvoláním na policii o tom informovala agentura DPA. Organizátoři podle médií požadují také zrušení protiruských sankcí.
 

Manifestace s názvem "Aby měla naše vlast budoucnost - otevřete konečně Nord Stream 2" se odehrála bez incidentů, sdělil policejní mluvčí. Minulou neděli se na obdobném protestu sešlo asi 2000 lidí.

Nord Stream vede z Ruska po dně Baltského moře, přičemž Lubmin je místem, kde potrubí přechází na německou pevninu. Německá vláda odmítla uvést dokončený plynovod Nord Stream 2 do provozu kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Více než deset let fungujícím paralelním plynovodem Nord Stream 1 v současné době Rusko neposílá žádný plyn, zastavení jeho přepravy zdůvodňuje technickými problémy.

Německá vláda považuje toto zdůvodnění za záminku a tvrdí, že Moskva přerušila dodávky plynu ve snaze vyvolat před zahájením topné sezony nedostatek této suroviny v Evropě. Omezení dodávek plynu z Ruska do EU přispělo k prudkému růstu cen této energetické suroviny do zatím nevídaných výšin. Protiruské sankce uvalila EU v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JS

Jiří Svoboda

26.9.2022 09:06
To je jasné, to protestovali ti stále pomílení Osis.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

26.9.2022 09:23 Reaguje na Jiří Svoboda
pomýlení
Odpovědět
MU

Michal Uhrovič

26.9.2022 13:48
To smrdí Putinem a jeho přisluhovači.
Proč se neprotestovalo v Berlíně nebo v nějakém jiném městě?
Odpovědět
RV

Richard Vacek

27.9.2022 00:26
Je vidět, že je někdo vyslyšel a potrubí NS2 otevřel. Dle poklesu tlaku to vypadá na otevření pomocí výbušniny.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist