https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecka-policie-zabavila-dodavku-pecenych-netopyru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německá policie zabavila dodávku pečených netopýrů

28.4.2023 00:08 | CÁCHY (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Německá policie zadržela v první polovině dubna muže, který z Belgie převážel dodávku pečených netopýrů a jedné tuny nechlazených ryb. Zboží zabavila na příkaz veterinární správy, informovala agentura DPA s odvoláním na místní úřady.
 

Jednatřicetiletý řidič menšího nákladního vozu byl zadržen bez dokladu totožnosti a řidičského průkazu na základě chybějící registrace a pojištění vozidla. S mužem bylo zahájeno přestupkové řízení kvůli neoprávněnému vstupu do země a rovněž porušení zákona o hygieně potravin. Úřady nyní zkoumají, zda kvůli pečeným netopýrům neporušil také zákon o ochraně ohrožených druhů.

Obviněný byl předveden před okresní soud v Cáchách, který rozhodl o jeho umístění do vazby a následném předání italským úřadům. Podle policie je 31letý muž občanem Pobřeží slonoviny.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

28.4.2023 12:28
Řidič vezl nechlazené ryby a pečené netopýry. Neměl doklad totožnosti, řidičák, doklady od auta a ani doklad o pojištění auta. Doprkvančic, měl aspoň to auto?
Odpovědět
JO

Jarka O.

29.4.2023 10:56 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Batman auto měl, ale ne svoje.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist