https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/novozelandska-expremierka-ardernova-je-novou-spravkyni-ceny-prince-williama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Novozélandská expremiérka Ardernová je novou správkyní ceny prince Williama

4.4.2023 10:13 (ČTK)
Foto | Prachatai / Flickr
Britský princ William jmenoval bývalou novozélandskou premiérku Jacindu Ardernovou novou členkou týmu zplnomocněnců, kteří rozhodují o nositelích ocenění Earthshot Prize. To následník trůnu založil v roce 2020 a uděluje ho osobnostem pracujícím na řešení největších ekologických problémů s pomocí nových technologií a myšlenek.
 

Ardernová se stala členkou dozorčí rady, která se právě chystá vybrat finalisty pro letošní ocenění. Loni dostal každý z pěti vítězů milion liber (téměř 27 milionů korun) na slavnostním předávání v Bostonu v USA.

Princ William vyjádřil vděk za to, že se Ardernová, která v lednu neočekávaně podala demisi, k týmu připojila. "Její celoživotní oddanost podpoře udržitelných a ekologických řešení i její zkušenost premiérky Nového Zélandu přinesou obohacení naší mise novými myšlenkami," uvedl William v dnešním prohlášení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist