https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/np-sumava-posouva-registraci-pro-splouvani-vltavy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

NP Šumava posouvá registraci pro splouvání Vltavy

26.3.2020 00:16 | Č. BUDĚJOVICE (ČTK)
Šumavský národní park posouvá termín spuštění online registrace pro splouvání Teplé Vltavy. / Ilustrační foto
Šumavský národní park posouvá termín spuštění online registrace pro splouvání Teplé Vltavy. / Ilustrační foto
Šumavský národní park posouvá termín spuštění online registrace pro splouvání Teplé Vltavy. Zatímco v minulých letech si lidé mohli zamlouvat termíny od 1. dubna, nyní se tak stane až 27. dubna. Novináře o tom včera informoval mluvčí NP Šumava Jan Dvořák. Splouvání Teplé Vltavy by mělo začít 1. května.
 

"V souvislosti se šířením koronaviru a bezpečnostními opatřeními zavedenými v celé České republice jsme nuceni i my reagovat. Důvod je zřejmý, v současné době nedokáže nikdo odhadnout, zda bude možné už první květnové víkendy otevřít informační střediska a zda bude možné cestovat za odpočinkem a sportem," řekl Dvořák.

Na 16 kilometrů dlouhý úsek Teplé Vltavy mezi Soumarským Mostem a Pěknou podléhající přísnějšímu režimu ochrany smí vodáci od 1. května do 31. října. Zákaz splouvání platí ve chvíli, kdy výška hladiny u Soumarského Mostu klesne pod 50 centimetrů. Lidé smí na řeku pouze na kánoi nebo kajaku. "Pramice nebo rafty jsou zakázány, protože by mohly poškodit dno řeky," uvedl Dvořák.

V minulosti Teplou Vltavu splouvali vodáci bez jakéhokoliv omezení. Regulaci zavedl až návštěvní řád šumavského národního parku kvůli tomu, že nadměrný provoz lodí může mimo jiné ovlivnit populaci perlorodky, která se údajně v tomto úseku na dně řeky vyskytuje.

Loni Teplou Vltavu splulo na 2100 lodí. Registrovaní zájemci zaplatí za plavidlo 500 korun, bez předchozí rezervace uhradí na místě o 100 Kč více.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist