https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nymburk-zkusebne-zavede-svoz-trideneho-odpadu-od-domu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nymburk zkušebně zavede svoz tříděného odpadu od domů

6.11.2019 00:15 | NYMBURK (ČTK)
Vedení Nymburku ve spolupráci s místními technickými službami zkušebně zavede svoz tříděného odpadu přímo od domu. / Ilustrační foto
Vedení Nymburku ve spolupráci s místními technickými službami zkušebně zavede svoz tříděného odpadu přímo od domu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vedení Nymburku ve spolupráci s místními technickými službami zkušebně zavede svoz tříděného odpadu přímo od domu. Systém by měl snížit množství odpadů ukládaných na skládku, a naopak zvýšit objem recyklovatelného odpadu, informoval včera v tiskové zprávě mluvčí radnice Petr Černohous.
 

"Normální je třídit a Nymburáci to samozřejmě vědí. S ohledem na avizované omezení skládkování komunálních odpadů bylo třeba najít způsob, jak ještě více snížit objem směsného odpadu, a naopak zvýšit podíl recyklovatelného," řekla místostarostka města Stanislava Tichá (Nymburk s klidem).

Právě systém svážení odpadu od domů podle města prokazatelně vede k výraznému zvžšení vytříděného odpadu. Nymburk projekt zatím pilotně vyzkouší v jedné ze čtvrtí, kterou si lidé vyberou hlasováním v anketě na webu města. "Věříme, že se projekt osvědčí a další lokality budou příští rok následovat," řekla Tichá.

Každý člověk, který ve vybrané lokalitě projeví zájem se zapojit, dostane popelnice na plasty a papír. Město má k dispozici celkem 300 popelnic, polovinu na plasty a druhou polovinu na papír. Projekt by měl být spuštěn od nového roku.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MM

Milan Milan

6.11.2019 12:40
Ty bláho, takže už budou všude "strašit" popelnice? Výrobce nádob a plastových zvášť si jistě mne ruce. Stovky odpadišť ve městě, to je jistě skvělý nápad.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist