https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/o-vratne-kelimky-mesta-vsetina-maji-zajem-i-firmy-nebo-obce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

O vratné kelímky města Vsetína mají zájem i firmy nebo obce

4.9.2019 00:05 | VSETÍN (ČTK)
O vratné kelímky, které začalo od léta používat město Vsetín a jeho organizace, je zájem také mezi dalšími obcemi, firmami a organizacemi. Město začalo vratné kelímky s vlastním designem používat v rámci boje s jednorázovými plasty. Pořídilo 12.000 kelímků a již 3500 jich zapůjčilo. Nahradily tak přes 8600 jednorázových kelímků, řekla včera novinářům místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová (KDU-ČSL).
 

Vratné kelímky zavedla Vsetínská sportovní na koupališti Pod Pecníkem a také je již půjčila pěti dalším firmám či organizacím. "První firmou byla Austin Detonator na jejich Zahradní slavnost, první neziskovou charitativní akcí byl Stoupa Cup a jako první obec si kelímky zapůjčily Huslenky na své slavnosti," uvedl ředitel Vsetínské sportovní Ivo Kousal.

Podle Hlaváčové je nyní zpracováván grafický návrh na další řadu kelímků. "Jedním z důvodů vzniku nové řady kelímků je to, že potřebujeme takzvaně doplnit stav, protože po posledních čtyřech akcích si jich uživatelé ponechali více než čtyři stovky. Protože je o kelímky a textilní sáčky zájem, byl v rámci projektu 'Je to čistě na nás' spuštěn jejich prodej i v městském infocentru," uvedla.

Podobu kelímků navrhl vsetínský grafik Tomáš Blažek. Ústředním motivem potisku je ovečka, kterou má město ve svém znaku. Vyrobeny byly dosud tři varianty, takzvaný valašský motiv, letní motiv a kulturní motiv. Mají na sobě slogany "už sa nehoň", "užívaj života" a "tož vitaj".


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jan Šimůnek

4.9.2019 11:51
Je otázka, kolik se najde bláznů, kteří se nebudou bát, že z těch kelímků něco chytnou. Ony se totiž plasty myjí a desinfikují daleko hůř než klasické materiály typu skla nebo porcelánu. Dřív nebo později to skončí nějakou opravdu velkou epidemií, typoval bych si na virovou hepatitidu A, ale kandidátů jsou reálně desítky.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist