https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obce-v-ceskem-svycarsku-mohou-zadat-o-penize-na-nahradu-skod-po-pozaru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Obce v Českém Švýcarsku mohou žádat o peníze na náhradu škod po požáru

19.8.2022 00:54 | KRÁSNÁ LÍPA (ČTK)
Foto | Vlach Pavel / Wikimeda Commons
Ministerstvo životního prostředí je připraveno začít příští týden uvolňovat peníze obcím v Českém Švýcarsku, kde hořelo na ploše 1060 hektarů. Po čtvrtečním jednání se starosty dotčených obcí to řekla ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). Ministerstvo má připraveno 100 milionů korun. Požadavky mohou posílat obce už nyní.
 

Peníze bude úřad uvolňovat postupně na základě požadavků obcí. "My se podíváme, co všechno může uhradit ministerstvo životního prostředí nebo národní park České Švýcarsko," uvedla Hubáčková. Starostové obcí připravili na včerejší jednání několik požadavků. Uhradit by chtěly obce podle starosty Krásné Lípy Jana Koláře (nez.) například výdaje, které měly v souvislosti s vysláním dobrovolných jednotek hasičů na zásah. V případě Krásné Lípy jsou podle Koláře statisícové. "Příslib existuje," uvedl.

Obce budou moci peníze využít na obnovu infrastruktury, včetně zabezpečení požárem poškozených svahů. Ministerstvo obcím přispěje také na likvidaci odpadu po požáru. V případě potřeby resort částku určenou na pomoc zvýší.

Nejrozsáhlejší požár v České republice se rozhořel 24. července, zasáhl plochu o velikosti 1060 hektarů. Na místě se vystřídalo zhruba 6000 hasičů a 400 kusů techniky. Evakuovat se museli lidé z Hřenska a jeho částí a také z Vysoké Lípy u Jetřichovic. Hasiči požár uhasili po 20 dnech.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist