https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/obecni-urad-ve-hrensku-se-bude-venovat-po-ukonceni-haseni-obnove-soutesek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Obecní úřad ve Hřensku se bude věnovat po ukončení hašení obnově soutěsek

9.8.2022 00:41 | HŘENSKO (ČTK)
Zaměstnance obecního úřadu ve Hřensku hlavní práce čeká až po skončení hašení požáru v národním parku České Švýcarsko. Po ukončení hasebních prací se bude radnice věnovat obnově soutěsek, jejichž provoz je jedním z hlavních příjmů obce. Ve špatném stavu je plavební dráha, budovy i lodičky by měly být v pořádku, řekl v rozhovoru pro ČTK minulý týden starosta obce Zdeněk Pánek.
 

"Víme o tom, že plavební dráha je ve velmi špatném stavu, jsou tam popadané a vyvrácené stromy. Dostat se k chatě Edmunda Clary-Aldringena bude možná obtížné, ale vím, že to hasiči zvládnou," uvedl Pánek.

Dalším úkolem, který bude ležet částečně na bedrech radnice, bude zpřístupnit obec jejím obyvatelům. Ti se museli evakuovat z Hřenska i jeho částí Mezné a Mezní Louky. Návrat místních nebude možný, dokud se po komunikaci v obci budou pohybovat hasiči. "Neumím si představit, že by se na komunikacích setkávala osobní vozidla z těžkou technikou," uvedl starosta. Pokud však hlavní práce hasičů skončí, lidé by se podle něj mohli začít vracet domů.

Správa národního parku bude muset zkontrolovat stav lesů, turistických cílů i skalních útvarů, které mohl silný žár také poškodit. Turistická sezona by mohla být obnovena v září, uvedl Pánek s tím, že ztráty činí několik set tisíc korun denně. Ztráty počítají i místní podnikatelé. Starosta uvedl, že by jim je mohlo kompenzovat ministerstvo pro místní rozvoj. Obec nemá dost peněz, řekl.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (6)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

9.8.2022 06:42
Hřensko hlavně nemá jak diverzifikovat své příjmy, zvykli si na turismus a teď nemají nic. Rozdíl je markantní je otázka, jak je to udržitelné
Odpovědět
MV

Milan Vítkovič

9.8.2022 07:34 Reaguje na Jaroslav Řezáč
svatá pravda, proto by si obecní úřad měl zveřejnit požadavky na dobrovolníky z oboru, které potřebují a zapsat do turnusů, zajistit si malou - drobnou techniku-čtyřkolky s vyvážečkou, třeba i v rámci reklamy by jim ledaskdo vyšel vstříc a pokud by vláda byla co k čemu, mohlo se to odepsat, jako dar při povodních, pořád se jedná o živelnou pohromu. Všechno nikdy neklapne na stopro, ale za celkem rozumné náklady se dá ještě pořád udělat hodně parády. Štěstí, že jsou prázdniny a tak maj lidi i více času a té ochoty. Nakonec i Rakušan sliboval před celou republikou drobné na pomoc, tak by se mohl pochlapit a na počátek pomoct finančně, tedy v čase, kde je to vždycky nejvíce zapotřebí.Tak hurá na pořadník a všechno dobře dopadne!
Odpovědět
ss

smějící se bestie

9.8.2022 08:15 Reaguje na Milan Vítkovič
A bylo by to bez dotací i z EU.
Moc jednoduché !
Odpovědět
ss

smějící se bestie

9.8.2022 08:14 Reaguje na Jaroslav Řezáč
A o tom to je : Co je to udržitelné ?
Odpovědět
ss

smějící se bestie

9.8.2022 08:18
Ona je obnova a obnova - takže nyní jde o to, jak si jí kdo představuje a kterým směrem půjde. Zase vše nechat zarůst náletovou vegetací, nebo vegetaci korigovat ve prospěch bezpečnosti a to nejenom tůristů ?
Odpovědět
MV

Milan Vítkovič

9.8.2022 13:55 Reaguje na smějící se bestie
nu, myslím, že v článku píšou, že obecní úřad potřebuje obnovit turistické trasy,tedy turismus, jako takový. Zřejmě tedy, jako po každém požáru - vše suché a hrozící zřícení + napadané dřevo z požáru odstranit a vyvést pryč, uklidit a vše zkontrolovat, aby se nestalo, že na někoho z turistů spadne přsně státem chráněná kůrovcová souška nevyčíslitelné hodnoty. Na debatu o obnově národního parku, tedy spíše park národní ostudy-státem chráněného chcíplého a vyhořelého lesa typ fialová Ukrajina, to vše a bez starostí velmi brzy pořeší vláda s ekology. Nic se nezmění, jen se o tom chvíli bude mlejt bez výsledku a pak vše utichne, jako vždy, pokud se to ovšem nebude hodit těmhle darmožroutům do předvolebního oblbování obyvatelstva, vítej v ČR.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist