https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/oblast-rohova-se-stala-narodni-prirodni-rezervaci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Oblast Rohová se stala národní přírodní rezervací

16.1.2019 23:42 | MORAVSKÁ TŘEBOVÁ (ČTK)
Národní přírodní rezervace se společně s vyhlášeným ochranným pásmem rozkládají na ploše přes 400 hektarů.
Národní přírodní rezervace se společně s vyhlášeným ochranným pásmem rozkládají na ploše přes 400 hektarů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Příroda bukových lesů u Hřebečského tunelu na Svitavsku je od nového roku národní přírodní rezervací Rohová. Získala vyšší stupeň ochrany díky tomu, že se v ní vyskytuje množství vzácných druhů, uvedla v tiskové zprávě Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
 

Lokalita Rohová leží jižně od Hřebečského tunelu. Má pestré přírodní podmínky, čímž zajišťuje vhodné prostředí například pro rostliny, vzácný je ploštičník evropský a starček skalní.

"Na nejprudších svazích v přirozených polomech spontánně vyrůstá nový les, žije zde mlok skvrnitý, největší evropská sova výr velký nebo vzácný pěvec lejsek malý," uvedl lesník Aleš Kopecký z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

Národní přírodní rezervace se společně s vyhlášeným ochranným pásmem rozkládají na ploše přes 400 hektarů. Nachází se na katastru obcí Boršov u Moravské Třebové, Dlouhá Loučka a Křenov. Veřejnosti je území přístupné po značených turistických stezkách, dodal Kopecký.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Katka Pazderů

Katka Pazderů

18.1.2019 05:31
Super! Tam je to pěkné. Tedy chodit se v tom lese moc nedá, je to jak prales s těmi popadanými stromy, ale o to lépe, že tam to staré dřevo zůstane. Třeba z toho jednou bude nový Žofín.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist