https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ochranci-prirody-vypustili-do-prirody-dalsi-tri-orli-skalni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ochránci přírody vypustili do přírody další tři orly skalní

25.8.2015 10:53 | PRAHA (Ekolist.cz)
Mladí orli byli vypuštěni v Oderských vrších. Zde již žije pár divokých orlů skalních, který do ČR přilétl ze Slovenska
Mladí orli byli vypuštěni v Oderských vrších. Zde již žije pár divokých orlů skalních, který do ČR přilétl ze Slovenska
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Jano Korňan / Zoo Ostrava
Do české přírody vypustili ochránci přírody další orly skalní. K 22 mláďatům vypuštěným v rámci mezinárodního projektu v minulosti přibyla v pátek 21. srpna další tři. Letos poprvé bylo vypuštěno i mládě, které bylo odchováno v lidské péči, konkrétně v Zoologické zahradě Liberec.
 

V případě ostatních vypouštěných orlů se jedná o druhá mláďata z hnízd divokých zvířat na Slovensku. Jako mladším potomkům jim v přírodě hrozí zabití vlastním sourozencem, tzv. siblicida.

Tato mláďata dochovávala v záchranné stanici samice orla skalního Dina, která však v květnu letošního roku uhynula. Poslední mládě - samička, o kterou se starala, dostala na její počest jméno Dina II.

Mladí orli byli vypuštěni v Oderských vrších. Zde již žije pár divokých orlů skalních, který do ČR přilétl ze Slovenska.

Páteční vypouštění orlů bylo v rámci projektu „Návrat orla skalního do ČR“ už osmé. Už od roku 2006 na něm spolupracuje ZO ČSOP Nový Jičín, Záchranná stanice, Dům přírody Poodří a Zoo Ostrava.


reklama

 
Další informace |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Li

Lili

26.8.2015 09:14
Tak snad se jim bude ve volné přírodě dařit :)
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist