https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ochranci-zvirat-v-usa-rozdavaji-kondomy-lidi-se-nemaji-mnozit
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ochránci zvířat v USA rozdávají kondomy, lidi se nemají množit

12.2.2018 08:48 (ČTK)
Aktivisté podle agentury AP doufají, že lidem toužícím po sexu dojde, jak růst lidské populace negativně ovlivňuje volně žijící zvířata. / Ilustrační foto
Aktivisté podle agentury AP doufají, že lidem toužícím po sexu dojde, jak růst lidské populace negativně ovlivňuje volně žijící zvířata. / Ilustrační foto
Američtí ochránci divokých zvířat využívají blížícího se svátku svatého Valentýna k rozdávání kondomů, které mají podnítit zamilované, aby se překotně nemnožili a přispěli tak k ochraně přírody.
 

Centrum pro biologickou rozmanitost začalo v pátek rozdávat kondomy s barevnými obaly znázorňujícími ohrožené druhy na veletrhu v Carnegieho vědeckém centru v Pittsburghu. Obrázky doprovázejí hesla jako: "Než se rozžhavíte... nezapomeňte na mořskou vydru" nebo "Nemůžete se udržet? Myslete na černého jeřába".

Aktivisté tak podle agentury AP doufají, že lidem toužícím po sexu dojde, jak růst lidské populace negativně ovlivňuje volně žijící zvířata.

Koordinátorka akce Lamont Cravenová řekla, že kondomy jsou ideální propagační prostředek. "Obal upozorňuje na zoufalé téma, zatímco obsah je přijatelným způsobem řešení tohoto problému," podotkla.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

FV

Franta Vokřahlo

29.3.2018 06:16
No a přitom omezování reprodukce druhu je v přímém rozporu s přírodou samotnou - jaký paradox.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist