https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/odlozeni-pripadu-vysekani-postavy-pacmana-v-poli-na-litomericku-je-pravomocne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Odložení případu vysekání postavy Pacmana v poli na Litoměřicku je pravomocné

5.5.2022 01:33 | LITOMĚŘICE (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | archiv F. / pxhere
Usnesení o odložení případu vysekání postavy Pacmana v řepkovém poli u Rovné na Litoměřicku je pravomocné. Litoměřický státní zástupce zamítl stížnost proti odložení, kterou podal koncern Agrofert. ČTK to řekla mluvčí litoměřické policie Pavla Kofrová. Policie případ odložila s odůvodněním, že se nepodařilo vypátrat konkrétního pachatele. K vysekání obrazce se přihlásila skupina Ztohoven. Na pozemku hospodaří firma Agrobech z koncernu Agrofert. Vyjádření Agrofertu ČTK zjišťuje.
 

Pole v katastru obce Rovné někdo poškodil loni na konci května. Škoda se tehdy odhadovala na více než 350 000 korun. Případ policie vyšetřovala pro podezření z trestného činu poškozování cizí věci.

Agrofert navrhoval, aby krajská policie rozhodnutí o odložení případu zrušila a uložila další jednání. "Dále rozhoduje litoměřický státní zástupce, který stížnost zamítl, tudíž usnesení o odložení je pravomocné," uvedla Kofrová.

"Zamítnutí naší stížnosti nás mrzí. Zemědělcům ze společnosti Agrobech vznikla akcí skupiny Ztohoven prokazatelná škoda v řádu stovek tisíc korun a my jsme se snažili udělat vše pro to, abychom přiměli policii viníka dopadnout, a ten škodu uhradil," řekl ČTK mluvčí Agrofertu Pavel Heřmanský. "V tuto chvíli nám nezbývá nic jiného, než vyzvat 'umělce', kteří Pacmana v řepkovém poli vytvořili, ať se na policii přihlásí sami, pokud si za svým 'dílem' stojí," dodal mluvčí.

Skupina Ztohoven na sebe upoutala pozornost širší veřejnosti v září 2015, kdy stáhli členové skupiny Ztohoven na Pražském hradě prezidentskou vlajku a vyvěsili místo ní velké červené trenýrky na protest proti politice prezidenta Miloše Zemana. Loni v květnu se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém poli, na kterém pod Řípem hospodaří firma z koncernu Agrofert. "Pacman v krajině vyžírá jednotlivé složky ekosystému a zanechává za sebou monokulturní toxickou poušť," uvedla tehdy skupina v prohlášení. "Pacman ve společenském životě likviduje kulturu, individuální svobody, diverzitu podnikatelského prostředí a schopnost bez zásahu centrálního plánovače řešit krizové situace," napsali na webu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist