https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/odlozeny-klimaticky-summit-bude-v-listopadu-2021-v-glasgowe
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Odložený klimatický summit bude v listopadu 2021 v Glasgowě

29.5.2020 00:25 | LONDÝN (ČTK)
Klimatický summit (COP26) se bude konat od 1. do 12. listopadu. / Ilustrační foto
Klimatický summit (COP26) se bude konat od 1. do 12. listopadu. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | COP PARIS / Flickr.com
Příští klimatický summit se uskuteční v první polovině listopadu 2021 ve skotském městě Glasgow. Na twitteru o tom včera informoval britský ministr Alok Sharma, který má organizaci akce na starosti. Vrcholná schůzka se měla v Glasgowe uskutečnit už letos na podzim, kvůli pandemii byla ale v dubnu odložena.
 

Klimatický summit (COP26) se bude konat od 1. do 12. listopadu. Naposledy se představitelé zemí světa na vrcholné klimatické schůzce setkali loni v prosinci v Madridu.

"Naše snahy bojovat s klimatickými změnami a covidem-19 se vzájemně nevylučují," uvedla v prohlášení generální tajemnice Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu (UNFCCC) Patricia Espinosová.

Nadcházející klimatický summit je podle agentury DPA považován za obzvlášť důležitý. Státy by měly do jeho začátku připravit ambiciózní klimatické plány. Cílem je naplnit závazky vyplývající z pařížské dohody z roku 2015.

Klimatická konference je oficiální schůzkou stran, které přijaly Rámcovou úmluvu OSN o změně klimatu. Koná se většinou každoročně, první byla v roce 1995. V Glasgowě očekávají, že na summit příští rok dorazí 30.000 účastníků včetně dvou stovek šéfů států a vlád.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SC

Stanislav Chytrý

31.5.2020 12:33
A to bude "ekologie" v přímém přenosu. Spousta lidí přiletí letadly, vyprodukuje se spousta odpadu. Možná Gréta připluje na neckách, aby všechny sprdla. Spousta keců a ve finále skutek, utek.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist