https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/olomouc-chysta-upravu-parku-maleho-prince-zapoji-i-verejnost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Olomouc chystá úpravu parku Malého prince, zapojí i veřejnost

1.9.2020 00:28 | OLOMOUC (ČTK)
Radnice začala stavbu parku Malého prince v roce 1996 a jeho vybudování stálo několik milionů korun. V areálu je například sportovní hřiště, zeleň či pískoviště.
Radnice začala stavbu parku Malého prince v roce 1996 a jeho vybudování stálo několik milionů korun. V areálu je například sportovní hřiště, zeleň či pískoviště.
Olomoucká radnice chystá úpravy parku Malého prince uprostřed lidnatého sídliště na Tabulovém Vrchu. Do rozhodování o budoucí podobě parku v okolí tamního kamenného kopce se pomocí ankety na internetu může zapojit i veřejnost, která má na výběr ze dvou připravených variant.
 

"Olomoučáci musí rozhodnout o tom, co u svého bydliště chtějí a v jakém prostředí si přejí trávit svůj volný čas nebo sportovat. Řešení musíme hledat společně s nimi," uvedl primátor Miroslav Žbánek (ANO). Veřejnost může o úpravách parku hlasovat na webu radnice.

Zahradní architekti potřebují u kamenného kopce vyřešit úpravy. Koncept dvou variant nového ztvárnění tohoto prostoru připravil autor původní podoby parku Malého prince architekt Petr Mičola.

První varianta zahrnuje vodní prvek tvořící kaskádu kovových koryt doplněnou o sedací schody a nezpevněnou plochu. Druhý návrh zahrnuje celou kamennou stranu kopce a kromě vodního prvku počítá i s herními prvky, masivní dřevěnou lavicí, skluzavkou a lavicí na kopci, která má sloužit jako vyhlídka.

Kromě nové podoby parku u kamenného kopce dostane novou tvář i část parku Malého prince poblíž hřiště pro míčové hry. U sportoviště budou například doplněny hrací prvky. "Smyslem nové podoby parku je kvalitní řešení dosud problematických míst a jeho obnova s ohledem na požadavky obyvatel sídliště. Zeleň v kompaktně zastavěném území sídliště na Tabulovém vrchu totiž výrazně přispívá k celkovému zlepšení kvality životního prostředí a zvyšuje estetickou kvalitu i rekreační potenciál města," uvedl primátorův náměstek Otakar Bačák (spOLečně).

Radnice začala stavbu parku Malého prince v roce 1996 a jeho vybudování stálo několik milionů korun. V areálu je například sportovní hřiště, zeleň či pískoviště. Panelové domy na tomto sídlišti, kterému místní neřeknou jinak než Mačkalov, pocházejí ze 60. let. Radnice tamním obyvatelům již pomohla například s řešením problémů s parkováním a se zlepšením dopravního systému mezi panelovými domy.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LK

Lukáš Kašpárek

1.9.2020 07:00
To máme v Olomouci fakt na výběr.... co takhle udělat úpravu odpovídající více dnešním trendům a poznatkům o klimatu města a zohledňující princip modrozelené infrastruktury? Je vidět, že některým se pořád nechce vysvětlovat lidem co je potřeba dělat s intravilány měst....
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

1.9.2020 13:16 Reaguje na Lukáš Kašpárek
To bude radosti a peněz pro Vodárny, ta voda se do toho kopce bude muset nepřetržitě pumpovat.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist