https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/omezeni-pouzivani-zahradnich-hadic-na-jihu-anglie-potrva-do-pristiho-roku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Omezení používání zahradních hadic na jihu Anglie potrvá do příštího roku

29.9.2022 00:15 | LONDÝN (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dočasné omezení používání zahradních hadic například na mytí aut, zalévání nebo napouštění bazénů v některých regionech na jihu Anglie zůstane v platnosti pravděpodobně až do příštího roku. Stanici BBC to řekl zástupce vodohospodářské společnosti Thames Water Andrew Tucker.
 

Omezení vešla v platnost letos v srpnu poté, co vodohospodáři v extrémním vedru a suchu naměřili na řece Temži nejnižší hladinu od roku 2005. Zářijové srážky podle odborníků nevykompenzovaly deset měsíců sucha. Při porušení platných omezení hrozí lidem pokuta až 1000 liber (asi 27.600 korun).

Thames Water již dříve uvedla, že sucho mělo za následek největší poptávku po vodě za posledních 25 let. Tucker řekl BBC, že společnost zatím nezná konkrétní datum konce omezení, je ale nepravděpodobné, že skončí dříve než začátkem příštího roku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Viktor Šedivý

29.9.2022 11:46
Hezká informace :-/
A to je zakázáno používání zahradních hadic, vody z veřejných vodovodů nebo vůbec jakékoli mytí aut a zalévání?
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist