https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ornitologove-i-letos-zvou-na-vitani-ptaciho-zpevu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ornitologové i letos zvou na Vítání ptačího zpěvu

23.4.2019 00:30 | PRAHA (ČTK)
Vítání ptačího zpěvu pořádá Česká společnost ornitologická ve spolupráci s dalšími organizacemi i jednotlivci. Navazuje tak na tradici založenou v roce 1983 v Birminghamu pod názvem Dawn Chorus Day, kde místní ornitologové přišli s nápadem přivítat vždy první neděli v květnu ptačí zpěv. / Ilustrační foto
Vítání ptačího zpěvu pořádá Česká společnost ornitologická ve spolupráci s dalšími organizacemi i jednotlivci. Navazuje tak na tradici založenou v roce 1983 v Birminghamu pod názvem Dawn Chorus Day, kde místní ornitologové přišli s nápadem přivítat vždy první neděli v květnu ptačí zpěv. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Milovníci ptactva mají i letos možnost po celém Česku zúčastnit se ornitologických vycházek nazvaných Vítání ptačího zpěvu. Ptáci se už vrátili ze zimovišť, ornitologové proto zvou veřejnost na komentovaná pozorování. Vycházky se konají od dubna do června, nejvíce jich bude kolem první květnové neděle. Přehled akcí po jednotlivých krajích najdou zájemci na webu České společnosti ornitologické.
 

Vítání ptačího zpěvu se koná většinou formou vycházek do probouzející se jarní přírody, a to doslova, protože začátek většiny akcí je naplánován na brzké ranní hodiny, kdy ptáci nejvíce zpívají.

Vedoucí exkurzí během vycházky ukazují, co kde létá a zpívá, hovoří o určování ptáků, o jejich životě a ochraně. Na mnoha místech jsou vycházky doprovázeny ukázkami kroužkování ptáků, kdy mají účastníci možnost prohlédnout si opeřence zblízka. Akce doplňují přednášky, výstavy peří, různé hry a soutěže pro děti, ukázky ptačích budek nebo návštěvy záchranných stanic živočichů.

Vítání ptačího zpěvu pořádá Česká společnost ornitologická ve spolupráci s dalšími organizacemi i jednotlivci. Navazuje tak na tradici založenou v roce 1983 v Birminghamu pod názvem Dawn Chorus Day, kde místní ornitologové přišli s nápadem přivítat vždy první neděli v květnu ptačí zpěv.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist