https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ostravske-eko-info-centrum-chysta-pohadku-o-zmene-klimatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ostravské Eko-info centrum chystá pohádku o změně klimatu

18.2.2024 00:28 | OSTRAVA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ostravská nezisková organizace Eko-info centrum (EICO) připravuje společně s ochotníky z Národního divadla Čkyně divadelní představení, které má informovat děti i dospělé o ochraně životního prostředí a změně klimatu. Projekt nazvaný Divadlo pro změnu bude obsahovat i interaktivní programy pro školy. ČTK to za organizátory řekl Pavel Pechoušek.
 

"Snažíme se celkově vytvořit zábavný, poučný a zapamatovatelný zážitek pro všechny diváky. Přinášíme nový a zábavný způsob, jak učit a informovat děti i dospělé o ochraně životního prostředí a změně klimatu," řekla Ivana Mariánková z EICO. Projekt podle ní nabídne balíček plný zábavy a také osvěty týkající se životního prostředí. "Program obsahuje jak divadelní představení s pohádkovým příběhem, tak interaktivní programy pro školy, kde se děti mohou zapojit a učit se hravým způsobem. Připravujeme také sérii článků a besed," doplnila.

Eko-info centrum Ostrava vzniklo v roce 1999. Jde o spolek se zaměřením na ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj. EICO také pořádá a účastní se akcí jako Den Země, Ekofilm, Ekopouť, provoz Férové kavárny s fair trade výrobky, ekologické výchovné pobyty pro děti i rodiny, umisťování komunitních kompostérů a osvěta. Národní divadlo Čkyně hraje desítky představení ročně a letos v březnu bude například obhajovat vítězství na prachatickém festivalu Štítek, což je silně obsazená přehlídka divadelních představení pro děti.

Projekt Divadlo pro změnu finančně podporuje Státní fond životního prostředí České republiky. Mohou se do něj zapojit mateřské, základní a střední školy, ale také rodinná centra. Představení budou také otevřená veřejnosti, hrát se bude ve čtyřech krajích - Moravskoslezském, Jihomoravském, Jihočeském a Plzeňském. "Chceme vytvořit inspirativní prostor pro dialog a reflektování výzev spojených s klimatickou změnou," uvedla Mariánková.

Vhodný pohádkový titul nyní ochotníci ze Čkyně hledají. Nejvíce se kloní k pohádce o Slunečníkovi, Větrníkovi a Měsíčníkovi. Právě z ní si při psaní scénáře berou některé nosné motivy. Projekt začal loni v prosinci a nyní se konají přípravné práce, ochotníci píšou scénář, připravují kulisy a vytvářejí se interaktivní programy. Termín premiéry je naplánovaný na léto roku 2024.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

18.2.2024 09:48
A bude to realistická, nebo masážní, co ?
Odpovědět
RV

Richard Vacek

18.2.2024 14:40
Pro inspiraci bych se obrátil do minulosti. Synek zjistí, že rodiče netřídí odpad. Oznámí to na místní úřad a rodiče skončí ve vězení.
Tady je inspirací Pavlík Morozov.
Odpovědět
TS

Tonda Selektoda

19.2.2024 19:19
Vždyť jo, tuto pohádku, o tom zlém, přemnoženém lidstvu a o osvícených ekoaktivistech a zelených politicích, slýcháme již přes třicet let!
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist