Otevření Edmundovy soutěsky uzavřené od požáru záleží na posudcích
Loni na podzim dřevorubci v soutěsce těžili stromy, které by mohly při pádu vytvořit překážku v říčce Kamenice. Šlo o protipovodňové opatření. Horáková řekla, že několik stromů v korytě je, úklid proto pokračuje. Zaměstnanci obce také připravují cesty a zábradlí.
Divoká soutěska bude v provozu od 4. dubna. Přístup k ní je náročnější, není vhodný pro handicapované či rodiče s kočárky. Návštěvníci Divokou soutěsku proto tolik nevyhledávají. Obec byla na příjmech z provozu pramic v Edmundově soutěsce závislá. Od jejího uzavření propustila několik zaměstnanců nebo zavedla poplatek za svoz komunálního odpadu a z ubytování.
Do Hřenska se v neděli podle zjištění ČTK navzdory mimosezonnímu období vypravili turisté z tuzemska i ze zahraničí, většinou z Německa či z Polska. Procházeli se po obci, fotili se u říčky Kamenice a mířili k Pravčické bráně. Některá parkoviště byla plná.
Kvůli požáru se v létě roku 2022 evakuovalo nejméně 532 lidí. Zásah trval 21 dní, vystřídalo se u něj 6000 hasičů a způsobil škodu okolo 270 milionů korun. Zavřená je od ničivé události také Gabrielina stezka, na Pravčickou bránu mohou výletníci využít jiné trasy.
reklama