https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pardubicky-kraj-ma-36-projektu-na-snizeni-spotreby-energii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pardubický kraj má 36 projektů na snížení spotřeby energií

28.11.2018 00:10 | PARDUBICE (ČTK)
Pardubické hejtmanství chce na snížení spotřeby energií a emisí získat do roku 2020 z evropských dotací 143 milionů korun. / Ilustrační foto
Pardubické hejtmanství chce na snížení spotřeby energií a emisí získat do roku 2020 z evropských dotací 143 milionů korun. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pardubické hejtmanství chce na snížení spotřeby energií a emisí získat do roku 2020 z evropských dotací 143 milionů korun. Má 36 projektů, některé už dokončil. Dotace dostává zpětně, uvedl kraj v tiskové zprávě.
 

Kraj zatepluje své budovy nebo vyměňuje okna a dveře, což přináší úspory ve spotřebě energií a snižuje emise. "Díky těmto investicím se nám daří modernizovat budovy ve vlastnictví kraje a zároveň výrazným způsobem těmito opatřeními snižujeme emise skleníkových plynů," uvedl hejtman Martin Netolický (ČSSD).

Hejtmanství dotace dostává z Operačního programu životní prostředí. Aktuálně kraj dokončil devět projektů. Loni mimo jiné opravil za 6,5 milionu korun pedagogicko-psychologickou poradnu ve Svitavách.

V letošním roce kraj zateploval za 15 milionů korun budovy cestmistrovství v Králíkách, Moravské Třebové a Chrudimi. Na příští rok má kraj připravených 12 projektů.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist