https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pariz-hodla-usporadat-olympijske-hry-bez-jednorazovych-plastu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Paříž hodlá uspořádat olympijské hry bez jednorázových plastů

28.5.2023 02:36 | PAŘÍŽ (ČTK)
Vedení Paříže má v plánu během olympijských her v příštím roce zakázat používání jednorázových plastů. Oznámila to starostka Anne Hidalgová jako příspěvek k boji proti znečištění životního prostředí plasty.
 

"Rozhodli jsme se udělat z olympijských her první velkou akci bez jednorázových plastů," řekla Hidalgová na tiskové konferenci během mezinárodního fóra starostů proti znečištění plasty.

Podle agentury Reuters budou smět diváci na olympijské soutěže pouze bez plastových lahví. Opakovaně použitelné kelímky budou sloužit i k občerstvení během olympijského maratonu.

Americký nápojový gigant Coca-Cola, který je sponzorem her, bude své výrobky distribuovat ve skleněných lahvích a na více než 200 čepovacích zařízeních.

"Plastový odpad je stále hlavním celosvětovým problémem. Každý rok kvůli požití plastového odpadu zahyne 14 000 savců a 1,4 milionu mořských ptáků," uvedla kancelář pařížské starostky v prohlášení.

Organizátoři pařížské olympiády chtějí rovněž snížit uhlíkovou stopu na polovinu ve srovnání s letními hrami v Riu de Janeiro v roce 2016 a v Londýně v roce 2012. Minulé hry v Tokiu byly kvůli pandemii koronaviru bez diváků.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

28.5.2023 06:53
Tak hlavně aby to byly olympijské hry podle původního zadání a ne podle dnešních hámotin, které z nich dělají šaškárnu !
Odpovědět
SV

Slavomil Vinkler

28.5.2023 07:00
Opakovatelně použité kelímky jsou drahé, dobrý kšeft. Jsou těžké a co pak s nimi?
Odpovědět

Radek Čuda

29.5.2023 15:11
To jsem na ty odběry vzorků při kontrolách docela zvědavej;-).
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist