https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/parizska-aukcni-sin-nabidne-kostru-maleho-dinosaura
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pařížská aukční síň nabídne kostru malého dinosaura "do obývacího pokoje"

2.10.2022 00:25 | PAŘÍŽ (ČTK)
Odhaduje se, že iguanodon žil před více než 150 miliony let.
Odhaduje se, že iguanodon žil před více než 150 miliony let.
Foto | abdeaitali / Wikimeda Commons
Pařížská aukční síň nabídne v říjnu kostru malého dinosaura. Očekává, že by mohla být prodána za 400 000 až 500 000 eur (9,9 milionu až 12,3 milionu Kč), uvedla agentura Reuters s odvoláním na aukční síň Giquello.
 

Na rozdíl od velkých dinosauřích koster, které se dražily dříve, je skeleton iguanodona vysoký jen 1,3 metru a tři metry dlouhý. Byl objeven v roce 2019 na soukromém pozemku v americkém Coloradu během stavby silnice.

"Je to dinosaurus do obývacího pokoje," poznamenal k velikosti kostry dražitel Alexandre Giquello. Odhaduje se, že iguanodon žil před více než 150 miliony let. Jeho ostatky se podařilo zrekonstruovat týmu italských paleontologů. Dražba se uskuteční 20. října.

V roce 2020 stejná aukční síň prodala vzácnou kostru rovněž 150 milionů let starého masožravého allosaura za tři miliony eur (téměř 74 milionů Kč). Byla to částka dvakrát vyšší než původně odhadovaná cena.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist