https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/paseraci-motylu-byli-v-cine-odsouzeni-na-pet-az-deset-let-vezeni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pašeráci motýlů byli v Číně odsouzeni na pět až deset let vězení

9.11.2017 10:40 | PRAHA (ČTK)
Pestrobarevná zásilka byla zadržena na počátku roku 2016 při kontrole balíků, jež měly obsahovat oblečení. Ilustrační snímek.
Pestrobarevná zásilka byla zadržena na počátku roku 2016 při kontrole balíků, jež měly obsahovat oblečení. Ilustrační snímek.
Foto | Eve / Flickr
Soud v čínském městě Ťi-nan odsoudil tři osoby na pět až deset let vězení poté, co se do země pokusily propašovat téměř tří tisíce mrtvých motýlů. skoro polovina patřila k ohroženým druhům. Informovala o tom dnes BBC.
 

Pestrobarevná zásilka byla zadržena na počátku roku 2016 při kontrole balíků, jež měly obsahovat oblečení. Trio nakoupilo 2800 vzácných motýlů přes internet v Malajsii a na Filipínách. Posléze je odsouzení nechali poslat do Číny, kde je chtěli opatřit rámy a prodat.

Nakonec byli odsouzeni k deseti, sedmi a pěti letům vězení. Soud v provincii Šan-tung na východním pobřeží Číny provinilcům také vyměřil pokutu.

Takřka polovina z motýlů patřily k ohroženým druhům. Jedním z nejcennějších exemplářů na trhu je otakárek chikský (Papilio chikae), za který jsou sběratelé ochotni zaplatit až 10.000 jüanů (33.280 Kč).

V Číně už dříve padly přísné tresty za nelegální obchod se zvířaty a rostlinami z volné přírody. V roce 2015 byl jeden student odsouzen na deset let vězení za to, že svým přátelům prodal vzácné sokoly, na něž narazil v blízkosti svého domova.

Čínští uživatelé sociálních médií se tehdy pozastavovali nad tím, že dostal delší trest než lidé odsouzení za znásilnění, anebo jízdu v opilosti.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist