https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/po-osmi-dnech-se-podarilo-lapit-v-decine-posledni-uprchlou-opici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Po osmi dnech se podařilo lapit v Děčíně poslední uprchlou opici

21.6.2023 11:59 | DĚČÍN (ČTK)
Po osmi dnech se podařilo lapit v Děčíně poslední uprchlou opici. Dvouletého makaka chocholatého pracovnice bistra nad ferratou nalákaly do skladu, v němž ho zavřely. O návrat zvířete do zoologické zahrady se postarali odborníci. Zoo o tom informovala na facebooku. Devět opic opustilo minulý týden výběh, u kterého někdo poškodil elektrický ohradník.
 

Pracovnice bistra svačily venku meloun a makak je přitom pozoroval. Dívky mu meloun hodily do skladu a poté, co tam vběhl, prostor zavřely. Vysvobodit ho následně přijeli zoologové, v přepravní bedně ho převezli za zbylou partou. "Bylo to pro nás utrpení. Děkuji všem, kteří se zapojili a pomohli, volali a posílali videa o pobytu opičáků," uvedl zoolog Roman Řehák.

Z výběhu v zoologické zahradě uprchla devítičlenná skupina opic, šest se jich dostalo mimo areál. Do nastražené klece, kterou zapůjčili lesníci, u děčínské zoo se podařilo chytit čtyři uprchlé opice. O víkendu se lapil další makak a dnes poslední.

Policie přijala minulé pondělí od strážníků oznámení o tom, že pátrají po neznámé osobě, která měla po zavírací době v zoo poškodit elektrický ohradník z výběhu opic. Strážníci podezřelého následně vypátrali u nedaleké restaurace na Pastýřské stěně. Na člověka u objektu upozornil policista v civilu. Policie následně zadržela dvaačtyřicetiletého muže, kterého umístila do policejní cely. Test na přítomnost drog v těle u něj vyšel s pozitivním výsledkem na THC. "Děčínští policisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a prověřují veškeré další okolnosti případu, včetně výše škody a zjištění motivu, který vedl muže k vypuštění opic z výběhu," uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková. "Prověřování případu pokračuje," řekla dnes ČTK.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

21.6.2023 15:34
Neměli by toho opičáka nějak pojmenovat? Slušelo by mu jméno Kájínek.
Odpovědět
DV

Daniel Višňovský

22.6.2023 22:08 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Cozeeeee, to není možné. Vy jste nepoznal pana Hanzla????
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist