https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pocet-obeti-rekordnich-zaplav-v-pakistanu-vzrostl-na-618-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Počet obětí rekordních záplav v Pákistánu vzrostl na 618 lidí

16.8.2022 14:03 (ČTK)
Za posledních šest týdnů zemřelo při rekordních přívalových povodních v Pákistánu 618 lidí. Aktuální údaje zveřejnila pákistánská národní agentura pro přírodní katastrofy, na začátku tohoto měsíce uváděla 549 obětí. Voda zničila téměř 70 000 domů, píše s odkazem na úřady agentura DPA.
 

Pákistán trpí neobvykle silnými monzunovými dešti od června. Meteorologové varují před dalšími srážkami v nadcházejících dnech. Podle agentury pro přírodní katastrofy jsou nyní miliony lidí ohroženy infekčními chorobami, které se šíří ve vodě.

Podle informací na sociálních sítích voda odnesla také několik mostů a bylo zraněno téměř 1000 lidí. S evakuací obyvatel a distribucí potravin pomáhá armáda.

V Pákistánu se zvýšil počet přírodních katastrof, jako jsou povodně, sucha nebo vlny veder. Odborníci z tohoto jevu viní změnu klimatu a Pákistán je jednou z nejhůře postižených zemí, píše DPA.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

16.8.2022 10:40
Možná kdyby méně investovali do jaderného programu a více do přehrad, dařilo by se jim lépe hospodařit s vodou.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist