https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/podebrady-budou-v-centralnim-parku-sekat-pomoci-robotickych-sekacek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Poděbrady budou v centrálním parku sekat pomocí robotických sekaček

19.6.2021 00:52 | PODĚBRADY (ČTK)
Údržba trávníku v parku bude díky elektrickým sekačkám bezemisní. Druhou hlavní výhodou je podle místostarosty tichý provoz
Údržba trávníku v parku bude díky elektrickým sekačkám bezemisní. Druhou hlavní výhodou je podle místostarosty tichý provoz
Foto | Jerry Zhang / Unsplash
Poděbrady budou nově používat k údržbě trávníku v centrálním lázeňském parku elektrické robotické sekačky. Jejich nasazení má zefektivnit údržbu a snížit množství emisí. Zkušebně budou sekačky nasazené v první ze tří částí parku, řekl místostarosta Roman Schulz (ODS).
 

Celkem se bude o trávník v části A centrálního lázeňského parku starat sedm robotických sekaček. Na své trasy budou vyjíždět z dobíjecích stanic. "Cílem je rozšířit tento ekologický přístup také do částí B a C parku," uvedl Schulz. Ročně dá lázeňské město za údržbu zeleně po celém městě přes 12 milionů korun.

Údržba trávníku v parku bude díky elektrickým sekačkám bezemisní. Druhou hlavní výhodou je podle místostarosty tichý provoz, sečení trávy tak nebude rušit místní ani návštěvníky parku. Trávník bude díky sekačkám pravidelně mulčován, v neposlední řadě bude trávník udržován prakticky neustále.

Poděbrady se podle Schulze staly pilotním městem v tomto projektu, ne však prvním. Elektrické sekačky město zavádí v projektu Tiché a zdravé město, který chce prezentovat veřejnosti na konci června.

Na 22. června Poděbrady připravily komentovanou prohlídku centrálního lázeňského parku. Provádět parkem bude architekt Tomáš Jiránek, který v roce 2007 navrhl celkovou rekonstrukci parku. Prohlídka bude zaměřena na přírodní i kulturní pamětihodnosti a na osvětu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist