https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policejni-dron-odhalil-v-chko-brdy-dve-nelegalni-taboriste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policejní dron odhalil v CHKO Brdy dvě nelegální tábořiště

28.8.2019 00:29 | PŘÍBRAM (ČTK)
Policejní dron o víkendu objevil nedaleko vrchu Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy dvě nelegální tábořiště. / Ilustrační foto
Policejní dron o víkendu objevil nedaleko vrchu Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy dvě nelegální tábořiště. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Policie ČR
Policejní dron o víkendu objevil nedaleko vrchu Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy dvě nelegální tábořiště. Táborníkům hrozí pokuta až 5000 korun. Oheň sice zapálený neměli, v CHKO je však zakázané i samotné stanování, oznámila dnes mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.
 

Událost se stala v sobotu večer. Po monitorovacím letu dronu vyrazila do CHKO pozemní hlídka. "Dvě dvojice ve věku 20 až 30 let svým jednáním porušily lesní zákon a ve správním řízení jim hrozí pokuta až 5000 korun. Pokud by měly navíc rozdělaný oheň, pokuta by byla do výše 15.000 korun," uvedla policejní mluvčí. Loni zaznamenali policisté z obvodního oddělení Příbram-venkov deset případů táboření s rozdělaným ohněm v lese.

Někdejší vojenský újezd se přeměnil v CHKO počátkem roku 2016. Příbramští policisté kvůli tomu přibrali nové lidi a dostali speciální techniku - terénní vozidla, čtyřkolky a drony.

"Bezpilotní prostředky se používají kromě kontrol chráněné oblasti také k pátracím akcím, k dokumentaci závažných dopravních nehod, k ohledání některých míst trestných činů, v zimě při kontrolách opuštěných rekreačních oblastí a v letošním roce byly zapojeny i k dohledu nad bezpečností silničního provozu," dodala Schindlová. Drony podle ní mohou zaznamenat například nebezpečné předjíždění, telefonování za jízdy nebo odhalují řidiče bez zapnutých bezpečnostních pásů.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JK

Jan Kropáč

28.8.2019 13:03
Je to smutné. 100 let tam trampové mohli přespávali bez následků na přírodu a nyní kvůli tomu posilují hlídky a zakazují cokoli. To je příklad bigotní ochrany přírody (tzv: příroda je jen na koukání a chrání lesáky a těžbu dřeva, aby jim nemizely uschlé soušky).
Jako občan, chránící přírodu se stydím za takovou "ochranu".
Odpovědět
MM

Milan Milan

28.8.2019 14:02
Nic než buzerace, a na takové hračky je peněz z našich kapes dost. Ale kdo pomaluje most, nebo sochu což mají pod nosem to se neví. Nechápu proč by se nemohlo stanovat! kdekoliv v přírodě, když nenapáchá škody a uklidí po sobě. Čemu to vadí, kromě stupidním a buzeračním předpisům. Zakázat a zregulovat se dá všechno a to našim úředníků teda jde dobře.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist