https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policejni-drony-v-brdech-odhaluji-taboriste-s-rozdelanym-ohnem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policejní drony v Brdech odhalují tábořiště s rozdělaným ohněm

19.7.2018 00:15 | PŘÍBRAM (ČTK)
Policistům dohlížejícím na pořádek v Brdech pomáhají bezpilotní letouny, takzvané drony. / Ilustrační foto
Policistům dohlížejícím na pořádek v Brdech pomáhají bezpilotní letouny, takzvané drony. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Policie ČR
Policistům dohlížejícím na pořádek v Brdech pomáhají bezpilotní letouny, takzvané drony. V těchto dnech díky nim například odhalili dvě tábořiště s rozdělaným ohněm. V chráněné krajinné oblasti je to zakázané kvůli vysokému riziku požárů, uvedla včera mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.
 

Pozemní hlídka na základě informací z dronu v pátek vypátrala čtyři výletníky, kteří si vařili na otevřeném ohni. Tři ženy ve věku 52 až 62 let tábořily u dopadové plochy Jordán v místě zvaném Parmova nádržka. Sedmadvacetiletý muž si rozdělal oheň na vrchu Houpák. Za porušení zákona o lesích jim hrozí ve správním řízení pokuta až 15.000 korun.

V pondělí navíc policisté našli dva muže stanující v místě zvaném Seník pod Tokem. "Byli značně překvapeni, že se tu nesmí tábořit. Pod dohledem strážců zákona stan sbalili a místo opustili. Nyní jim za porušení lesního zákona ve správním řízení hrozí pokuta až 5000 korun," dodala mluvčí.

Za letošní první pololetí zaznamenali příbramští policisté 121 nepovolených vjezdů do chráněné oblasti a 14 případů neoprávněného parkování. Rozdělávání ohně v lese řešili také v červnu.

Někdejší vojenský újezd se přeměnil na chráněnou krajinnou oblast počátkem roku 2016. Příbramští policisté kvůli tomu přibrali nové lidi a dostali speciální techniku - terénní vozidla, čtyřkolky a drony. Bezpilotní letouny lze využít i při pátrání po pohřešovaných lidech.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

dl

daniel labuznik

14.10.2018 23:29
Dron je skvělá věc, nedávno jsem si jej na https://www.modely-rc.cz/drony-bez-kamery/xiro-xplorer-moderni-dron-s-gps/ také koupil. Nejen, že nám z dovoené dokáže udělat videa z jíné perspektivy, ale taky dokáže zabavit děti, když se zrovna nudí, což na tom oceňuji snad nejvíce. Nevím, však jestli je dobré, když dron policie využívá takto ke špehování.
Odpovědět
reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist