https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-a-ochranci-zvirat-v-jar-patraji-po-uprchle-tygrici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie a ochránci zvířat v JAR pátrají po uprchlé tygřici

16.1.2023 19:17 | Johannesburg (ČTK)
Úřady v Jihoafrické republice pátrají po tygřici, která o víkendu uprchla ze soukromé farmy poblíž Johannesburgu. Šelma zranila muže, který se nachází v péči lékařů, uvedla agentura AP. Přibližně osmiletá tygřice Sheba byla podle velitele místní policie na farmě chovaná jako domácí mazlíček a uprchla z ní poté, co plot pozemku přestřihli zloději. Po zvířeti v současnosti pátrá místní policie ve spolupráci s ochránci zvířat.
 

"Zdá se, že zloději přestřihli plot, aby se dostali na pozemek a zase z něj odešli. Tygřice to viděla a použila přestřižený plot k útěku," uvedl velitel místní policejní skupiny Gresham Mandy. Hlavní prioritou je v současnosti podle Mandyho zvíře uspat šipkou a dostat jej do bezpečí.

Poslední stopy tygřice dohledali místní činitelé v oblasti Walkerville, která se nachází jižně od Johannesburgu. Tamní obyvatelé dostali od úřadů varování, aby si dali pozor a vyhnuli se kontaktu se zvířetem. Šelma se podle policie pravděpodobně před letním vedrem ukrývá v křovinaté oblasti a začne se znovu pohybovat, jakmile vysoké teploty poleví, nebo až se bude potřebovat napít.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist