https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-na-jihu-berlina-patra-po-uprchle-kockovite-selme-zrejme-jde-o-lvici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie na jihu Berlína pátrá po uprchlé kočkovité šelmě, zřejmě jde o lvici Aktualizováno

20.7.2023 13:30 | BERLÍN (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Policie na jihu Berlína a v jeho okolí pátrá po kočkovité šelmě na útěku, jde pravděpodobně o lvici. Informovala o tom dnes agentura DPA, podle které četné obyvatele Berlína a Braniborska v noci na dnešek probudilo varování před uprchlým zvířetem. Odpoledne se objevily zprávy, že zvíře bylo spatřeno v části Steglitz-Zehlendorf na jihozápadním okraji německé metropole, ale pátrání v oblasti nevedlo k žádnému výsledku.
 

Policie s vrtulníky dnes po lvici pátrala v oblasti mezi obcemi Kleinmachnow, Teltow a Stahnsdorf. Obyvatelé byli mimo jiné varováni pomocí výstražných aplikací či reproduktorů, aby nevycházeli ze svých domovů a zdrželi se procházek v lese. Oficiální zákaz vycházení však neplatí.

Kleinmachnow se nachází na jižním okraji Berlína a má asi 20.000 obyvatel. Varování se vztahuje také na jižní Berlín, například Steglitz, Marienfelde a Neukölln. Úřady tam lidem doporučily, aby se informovali o průběhu pátrací akce a nepouštěli svá domácí zvířata ven.

Dnes odpoledne berlínská policie uvedla, že zvíře by mohlo být v berlínské čtvrti Zehlendorf. "Divoké zvíře by se mohlo nacházet v Zehlendorfu. Naši kolegové případně zajistí, aby veterináři mohli zvíře bezpečně uspat," uvedla policie na twitteru. Večer však sdělila, že nic nenašla. "Okolí bylo prohledáno. Nenašli jsme žádné náznaky nebo stopy, že by se tam zvíře skutečně nacházelo," uvedla dnes policie na twitteru. Hlášení se přitom týkalo okolí místního lesního hřbitova.

Dříve policie sdělila, že zvíře možná bylo spatřeno na jihu metropole, na hranici se spolkovou zemí Braniborsko. Městský obvod Steglitz-Zehlendorf patří mezi nejzámožnější části Berlína a sídlí v něm prestižní berlínská Svobodná univerzita.

Policie se o lvici dozvěděla od svědků. Ti natočili videa, na nichž kočkovitá šelma pronásleduje a zabíjí divočáka. "Oba pánové natočili video na chytrý telefon a i zkušení policisté museli potvrdit, že se pravděpodobně jedná o lvici," řekl policejní mluvčí Daniel Keip místní veřejnoprávní televizi rbb.

Podle aktuálních informací nemá policie žádné informace o tom, odkud šelma pochází. Prověřila zoologické zahrady, zvířecí parky, cirkusy i zařízení na ochranu zvířat, žádná lvice se však neztratila.

Dnes dopoledne se zdálo, že život v Kleinmachnowě pokračuje jako obvykle, lidé venčí psy, jezdí na kole a chodí na nákupy, i na stavbách se pracuje, uvedla DPA. Školky v obci zůstávají otevřené, ale děti nesmějí na zahradu, uvedla dnes mluvčí města. Otevřená zůstane také radnice. Obchodníkům na tržišti bylo doporučeno, aby nestavěli stánky. "Lidé tam téměř nejsou," dodala mluvčí.

Mluvčí okresu Postupim-Mittelmark uvedla, že na místě je veterinář a dva myslivci se zbraněmi. Pokud bude zvíře nalezeno, rozhodne se, zda bude použita narkóza, nebo zda bude zastřeleno. Pátrání po šelmě je podle něj velmi náročné.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

20.7.2023 14:49
Další důkaz globálního oteplování. Kromě šakalů se tady prohánějí už i lvi.
Odpovědět
DV

Daniel Višňovský

20.7.2023 22:51
A co když to není kocovina, ale kocourovita šelma???? Co na to odborníci na gender???
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist