https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-obvinila-muze-zadrzeneho-po-ctvrtecnim-pozaru-v-ceskem-svycarsku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie obvinila muže zadrženého po čtvrtečním požáru v Českém Švýcarsku

19.5.2023 20:38 | HŘENSKO (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Policisté obvinili muže zadrženého po vypuknutí čtvrtečního požáru v národním parku České Švýcarsko z obecného ohrožení z nedbalosti. Občan Německa je stíhán na svobodě. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.
 

Hořet začalo na přístupové cestě k Pravčické bráně ve čtvrtek odpoledne. Policisté, kteří byli na místě společně se strážcem národního parku jako první, započali hasební práce a provedli ihned na místě šetření k možné podezřelé osobě, uvedla dnes policie. Zhruba po třech hodinách se podařilo požár lokalizovat, dnes ráno ho hasiči zlikvidovali.

Na místě policisté v souvislosti s možnou příčinou požáru zadrželi jednoho člověka, občana Německa. Provedená zkouška na přítomnost alkoholu v dechu u něj byla pozitivní, uvedla policie.

Požářiště dnes od hasičů převzala správa národního parku, která zde z preventivních důvodů bude ještě několik dní provádět hlídkovou činnost. Turisté znovu mohou na cestu od Třech pramenů k Pravčické bráně.

Jako obecné ohrožení vyšetřuje policie loňský požár v národním parku, který byl největší v historii České republiky, zasáhl přes 1000 hektarů. Likvidace požáru byla velmi náročná. Vystřídalo se u ní 6000 hasičů. V tomto případě zatím kriminalisté nikoho neobvinili. V parku hořelo také letos v dubnu, podle správců parku šlo o žhářské útoky. Požár poničil rozhlednu Vlčí hora v Krásné Lípě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

20.5.2023 12:48
Zadržet je málo - obvinit, potrestat s tím, že přihlédne soud k tomu, jaký trest + pokutu, dostal za toto provinění v Německu !
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist