https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-obvinila-z-tyrani-zvirat-v-obci-na-nachodsku-jednoho-muze-a-firmu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie obvinila z týrání zvířat v obci na Náchodsku jednoho muže a firmu

10.3.2022 00:58 | NÁCHOD (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Policie obvinila z týrání zvířat v obci na Náchodsku dvaapadesátiletého muže a právnickou osobu - firmu, ve které figuroval. ČTK to sdělila mluvčí krajské policie Lucie Konečná. O nálezu desítek uhynulých kusů hospodářských zvířat informovala policie loni v říjnu.
 

"Muži a právnické osobě je kladeno za vinu, že v řádu několika měsíců týrali větší počet zvířat zvlášť trýznivým způsobem," uvedla policejní mluvčí.

Podle znaleckého posudku nebyla zajištěna pravidelná péče o zvířata spočívající v dostatečném podávání krmiva, zajištění trvalého přístupu k pitné vodě a dostatečné péči o zvířata při poklesu venkovních teplot. "Tím došlo za trýznivých okolností k hromadnému úhynu nejméně 63 kusů prasat, tří kusů ovcí a jedné krůty," uvedla policie.

V případě prokázání viny u soudu hrozí obviněnému až šest let vězení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist