https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-ovinila-zenu-z-rokycanska-bez-zivnosti-prodavala-psy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie obvinila ženu z Rokycanska, bez živnosti prodávala psy

27.11.2020 17:08 | ROKYCANY (ČTK)
Žena podle policie na základě platných kupních smluv ze své chovatelské činnosti prodávala soustavně ve větším rozsahu odchovaná štěňata a dospělé psy nabízela za úplatu ke krytí.
Žena podle policie na základě platných kupních smluv ze své chovatelské činnosti prodávala soustavně ve větším rozsahu odchovaná štěňata a dospělé psy nabízela za úplatu ke krytí.
Z neoprávněného podnikání obvinili v těchto dnech kriminalisté dvaačtyřicetiletou ženu z Rokycanska, které dávají za vinu, že bez potřebného živnostenského oprávnění prodala desítky štěňat malých plemen. Žena podle policie prodejem nejméně 34 štěňat čivav a jorkšírských teriérů utržila během let 2018 a 2019 celkem 396 000 korun, uvedla rokycanská policejní mluvčí Hana Kroftová.
 

Případem se kriminalisté zabývají od konce loňského roku. Žena podle nich na základě platných kupních smluv ze své chovatelské činnosti prodávala soustavně ve větším rozsahu odchovaná štěňata a dospělé psy nabízela za úplatu ke krytí. "To vše činila samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost a za účelem dosažení zisku bez potřebného živnostenského oprávnění," dodala Kroftová.

Ženě v případě, že by soud uznal její vinu, hrozí až dvouleté vězení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

27.11.2020 18:36
Za prodávání ratlíků dva roky natvrdo díky senzační práci Policie ČR.
Škoda, že se stejným zápalem naši bombarďáci nestíhají lumpy odpovědné za vytrávení Bečvy.
Odpovědět
MD

Miroslav Dostál

29.11.2020 23:21
Docela by mě zajímalo, zda ona paní měla pejsky zabezpečené, čisté, vykrmené nebo to byla hnusná špinavá množírna. Pokud to dělala pod svým jménem a na doklady o prodeji, tak předpokládám, že to byla první varianta. Asi bude největší problém v tzv. nezákonném obohacení. Je vůbec nějaký ŽL na takovou činnost? Zisk 396 tisíc za dva roky znamená příjem cca 16.500 měsíčně bez krmení, veterinární péče a dalších nákladů, takže v čistém cca 13.000?. Ano, z takové paní uděláme velikou zlodějku a exemplární případ a policie má zase plusové body. Úplně s Vámi souhlasím pane Winklere a doplňuji, že do Bečvy to svinstvo vypustil někdo, kdo má moooc dlouhé prsty a dokáže ovlivňovat a mařit vyšetřování. Jinak to prostě nění možné, že se to ještě nezjistilo, odkud to tam přiteklo. No a kdo má u nás ty nejdelší prsty? odpovězte si sami milí čtenáři.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist