https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-pri-ustknuti-zmiji-na-hradecku-zakon-porusen-nebyl
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie: Při uštknutí zmijí na Hradecku zákon porušen nebyl

27.6.2019 00:12 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Při uštknutí chovatele zmijí paví minulý týden na Královéhradecku policie nezjistila protiprávní jednání a na události neměl nikdo jiný vinu. / Ilustrační foto
Při uštknutí chovatele zmijí paví minulý týden na Královéhradecku policie nezjistila protiprávní jednání a na události neměl nikdo jiný vinu. / Ilustrační foto
Foto | Saleem Hameed / Wikipedia Common
Při uštknutí chovatele zmijí paví minulý týden na Královéhradecku policie nezjistila protiprávní jednání a na události neměl nikdo jiný vinu. Policie se proto případem dál zabývat nebude. Včera to řekla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová. Uštknutého muže přepravil vrtulník ve čtvrtek 20. června do specializované pražské nemocnice. Uštknutí muž přežil.
 

Událost se podle zjištění novinářů stala v Bioparku Štít v obci Klamoš na Hradecku. Chovatele a majitele Bioparku zmije kousla do ruky v momentě, kdy v teráriu vyměňoval vodu. Závěr o ukončení prověřování případu policie učinila i na základě mužovy výpovědi.

V zařízení udělali v pondělí kontrolu veterináři. Zjistili, že hady má chovatel a majitel Bioparku v soukromém objektu. Celkem v něm bylo asi 40 hadů ve 20 teráriích. "Chovatel má pro jejich chov příslušná povolení. Nebylo zjištěno porušení legislativy," řekl ředitel krajské veterinární správy Aleš Hantsch. Dodal, že chovatel byl kontrole osobně přítomen.

Biopark Štít je soukromé zařízení pro chov exotických i domácích zvířat ohrožených vyhubením. Vznik zařízení spadá do poloviny roku 2014. Biopark chová lvy, tygry, levharty, pumu, kočkodany, lemury, makaky, různé druhy ptáků, dále želvy, koně, drůbež i kozy.

Biopark Štít se do povědomí veřejnosti dostal loni v červenci, když tam z klecí utekli dva tygři a jeden lev. Zvířata, která v bioparku pobývala dočasně v přepravní kleci na valníku, po jejich útěku uspali veterináři, nikdo nebyl zraněn. Policie případ odložila. Šelmy byly vyřazenými zvířaty z cirkusu od Berlína a nakonec skončily v zoo v Turecku.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Zdeněk Rychtera
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist