https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-v-britanii-zatkla-klimatickou-aktivistku-kvuli-utokum-na-banky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie v Británii zatkla klimatickou aktivistku kvůli útokům na banky

12.5.2021 00:42 | LONDÝN (ČTK)
Aktivisté, kteří prosazují tvrdší boj proti klimatickým změnám, poničili 22. dubna centrálu banky HSBC ve finanční čtvrti Londýna. Rozbitím oken ve světový Den země protestovali proti údajné podpoře globální finanční instituce směrem k těžbě a zpracovávání fosilních paliv.
Aktivisté, kteří prosazují tvrdší boj proti klimatickým změnám, poničili 22. dubna centrálu banky HSBC ve finanční čtvrti Londýna. Rozbitím oken ve světový Den země protestovali proti údajné podpoře globální finanční instituce směrem k těžbě a zpracovávání fosilních paliv.
Zdroj | Unsplash
Policie v Británii kvůli nedávným útokům na banky zatkla klimatickou aktivistku Gail Bradbrookovou, spoluzakladatelku organizace Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí). Devětačtyřicetiletá žena byla zatčena doma kvůli podezření ze spiknutí s cílem způsobit škodu bankám jako HSBC a Barclays, na které členové skupiny Extinction Rebellion minulý měsíc zaútočili, informovala agentura Reuters.
 

Aktivisté, kteří prosazují tvrdší boj proti klimatickým změnám, poničili 22. dubna centrálu banky HSBC ve finanční čtvrti Londýna. Rozbitím oken ve světový Den země protestovali proti údajné podpoře globální finanční instituce směrem k těžbě a zpracovávání fosilních paliv. Aktivisté v dubnu rovněž zaútočili na budovy bank Barclays a Lloyd's of London.

Bradbrookovou zatkli příslušníci londýnské policie v jejím domově ve Stroudu brzy ráno, sdělila mluvčí organizace. Bradbrooková je obviněna také z podvodu, protože součástí kampaně skupiny bylo používání osobních kreditních karet na posílání darů ekologické organizaci. Vznikl tak dluh, který aktivisté odmítli splatit.

Bradbrooková tvrdí, že Británie a další země jsou pomalé ve snaze zastavit zničující klimatickou změnu a že západní finanční systém jenom přispívá k drancování planety.

Extinction Rebellion usiluje o širší revoltu proti politickým, hospodářským a společenským strukturám moderního světa, aby se předešlo nejhorším scénářům ničení, před nimiž varují vědci studující klimatickou změnu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

IN

Ivan Navrátil

12.5.2021 12:13
Vždyť to je nesmysl. Jak ta holka, co si teď sedá/lehá/přilepuje se na přechod v Boleslavi. Kvůli svým manýrům si bere jako rukojmí řidiče a cestující v MHD a další lidi. Jasně, člověk se snaží žít ekologicky. My třeba moc nepodporujeme syntetická léčiva a tak radši užíváme přírodní produkty, třeba CBD olej https://www.cibdol.cz/cbd-olej Ale zase odsud pocud. To bychom se taky mohli vrátit do doby kamenné.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist