https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-v-tennessee-se-kvuli-drogam-ve-vode-obava-o-zdravi-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie v Tennessee se kvůli drogám ve vodě obává o zdraví zvířat Video

19.7.2019 00:40 (ČTK)
Policie v americkém státě Tennessee varovala obyvatele, aby nesplachovali drogu metamfetamin do záchodu; obává se, že tento stimulant požije vodní ptactvo. Látka se totiž může dostat i do dalších vodních zdrojů a doputovat až k aligátorům. / Ilustrační foto
Policie v americkém státě Tennessee varovala obyvatele, aby nesplachovali drogu metamfetamin do záchodu; obává se, že tento stimulant požije vodní ptactvo. Látka se totiž může dostat i do dalších vodních zdrojů a doputovat až k aligátorům. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Policie v americkém státě Tennessee varovala obyvatele, aby nesplachovali drogu metamfetamin do záchodu; obává se, že tento stimulant požije vodní ptactvo. Látka se totiž může dostat i do dalších vodních zdrojů a doputovat až k aligátorům. Informuje o tom server The Guardian.
 

"Kachny, husy a další vodní ptactvo často navštěvují vodní plochy v areálu naší čističky a nám běhá mráz po zádech, když si představíme, co by mohl některý z ptáků ovlivněný metamfetaminem napáchat," uvedlo na facebooku policejní oddělení.

Úřady v městečku Loretto na jihu státu Tennessee doporučení zveřejnily po několika domovních prohlídkách, během kterých se podezřelí lidé snažili zbavit nelegálních látek právě spláchnutím do kanalizace. Podle policie by se drogy jako je metamfetamin, v USA přezdívaný meth, mohly dostat až do řeky Tennessee a odtud do dalších států, kde bažiny a povodí obývají aligátoři.

Ačkoliv policie v Tennessee zatím žádné zdrogované plazy nezaznamenala, v sousední Alabamě místní úřady jednoho muže obvinily, že krmil svou veverku metamfetaminy a cvičil ji, aby napadala lidi. Úřadům se ale nepodařilo veverku podrobit drogovým testům.

Policie z Loretta uvedla, že jejich alabamští kolegové mají svých starostí se zdrogovanými zvířaty dost. Obyvatele vyzvala, aby se zakázaných látek zbavovali jen pod odborným dohledem a neznečišťovali jimi řeky.

Účinek metamfetaminu na aligátora nelze posoudit, uvedl server USA Today. Policie v Austrálii ale před dvěma lety našla ve varně drog krajtu kobercovou, která látku vstřebala kůží. Plaz musel nastoupit na šestitýdenní odvykací kůru, choval se nevyzpytatelně a agresivně.

S drogami ve vodních zdrojích se potýká i Británie, vědce před čtyřmi měsíci překvapila nezvykle velká míra kokainu v anglických řekách. Výzkumníci za účelem hledání důkazů chemického znečištění testovali sladkovodní krevety.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist