https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-vysetruje-uhyn-ryb-v-zameckem-rybniku-ve-frydlantu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie vyšetřuje úhyn ryb v zámeckém rybníku ve Frýdlantu

19.11.2020 11:17 | FRÝDLANT (ČTK)
Oznámení přijala policie v 16:34. Jedna žena viděla zakalenou vodu a mrtvé ryby na hladině.
Oznámení přijala policie v 16:34. Jedna žena viděla zakalenou vodu a mrtvé ryby na hladině.
Policie vyšetřovala ve středu večer úhyn ryb v zámeckém rybníku ve Frýdlantu na Liberecku. Nepotvrdily se obavy, že může být zasažený celý rybník. Nalezeno bylo pět uhynulých ryb, řekla ČTK mluvčí policie Dagmar Sochorová.
 

"Zadokumentovali jsme událost a odebrali vzorek vody," dodala. Oznámení přijala policie v 16:34. Jedna žena viděla zakalenou vodu a mrtvé ryby na hladině. Rybník má v pronájmu frýdlantští rybáři. Podle jejích zástupce je v rybníku odhadem 100 až 150 kaprů a z dalších druhů amur, okoun či lín.

Rybník o rozloze dva a půl hektaru s ostrůvkem prošel před několika lety revitalizací. Poškodily ho přívalové deště v červnu 2013 a vypuštěný byl od roku 2015, Národní památkový ústav (NPÚ) jako jeho vlastník ho v letech 2017 až 2018 revitalizoval zhruba za osm milionů korun. Rybník se odbahňoval a opravovaly se břehy i výpusť se stavidlem.

Při odtěžování usazenin z rybníka se našlo i 42 převážně zlatých mincí z 16. a 17. století. Nejstarší datovanou mincí z pokladu je uherský dukát Ferdinanda I. z roku 1528 a nejmladší mince pocházejí z roku 1642. Podle archeologů jde o majetek značné hodnoty, za který se daly koupit i nemovitosti. Poklad se stal součástí nové expozice na zámku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

BR

Bohuslav Rosendorf

19.11.2020 15:41

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
JD

Jiří Daneš

19.11.2020 19:48
Tedy 5 leklých ryb - to už je ekologická "katastrofa" hodná pozornosti pravých ochránců přírody z paneláků. Co na to ministr Brabec a co nato Babiš?
Odpovědět
OD

Ondřej Dočkal

19.11.2020 21:36 Reaguje na Jiří Daneš
A kolik padlých ryb podle Vás už je "katastrofa" hodná pozornosti i ochránců z řadovek?

PO bitvě je každý generál, ale když na to přijdete, jak máte jistotu, že jde jen o 5 ryb, a ne o prvních 5 ryb?

Radši ať se alarmují rybáři a policie 5x zbytečně, než aby jednou přišli pozdě. POkud byl problém s kyslíkem, jde o čas - čím dřív dovezou aerátory, tím líp. pokud by šlo o otravu, čím dřív se odeberou vzorky, tím líp...

Ve vší úctě, tyhle komentáře u případů úhynů ryb nemají místo, nevím zda jste někdy něco podobného zažil, je to dost vypjatá situace, když nevíte co se děje a jen doufáte, aby to všechno nepadlo. Náhodou vím o čem mluvím, tak prosím, zkuste se na to dívat trochu očima těch, kteří jsou přímo u toho - děkuji.

Odpovědět
Plha z Kojčic

Plha z Kojčic

19.11.2020 19:56
Ten Andrej si nedá pokoj. Hrrrr na něj ! ;-)
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist