https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-zadrzela-dve-zeny-ktere-vydelavaly-na-prodeji-psu-z-mnozirny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie zadržela dvě ženy, které vydělávaly na prodeji psů z množírny

14.5.2024 09:47 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Policie zadržela letos v dubnu dvě ženy, které podezírá, že vydělávaly na prodeji psů z množírny. Při domovních prohlídkách zajistili policisté téměř stovku psů. Protiprávního jednání se ženy podle kriminalistů prokazatelně dopouštěly minimálně po dobu jednoho roku a na prodeji vydělaly kolem jednoho milionu korun. Jedna ze zadržených v malé obci v Olomouckém kraji ve svém domě chovala psy, kteří byli určeni výhradně k množení a následnému prodeji štěňat, ve zcela nevhodných podmínkách. Druhá z žen v Praze zajišťovala prodej štěňat. Na webu policie o tom dnes informovala její mluvčí Eva Kropáčová.
 
Podezřením z týrání zvířat se policie začala zabývat v loňském roce na základě trestního oznámení podaného neziskovou organizací na ochranu zvířat. Další základní informace týkající se možného protiprávního jednání policisté získali i od týmu lidí České televize natáčejících dokument o týrání zvířat. "Domnívám se, že na republikové úrovní je ten případ svou rozsáhlostí nevídaný," sdělil ČT zástupce ředitele Obvodního ředitelství policie Praha IV Milan Děček.

Psi podle zjištění policie chovala sedmašedesátiletá žena bydlící v malé obci v Olomouckém kraji v několika místnostech rodinného domu, ve zcela nevhodných podmínkách. "Psi bydlící v domě žili mezi výkaly, které požírali. Další psy žena chovala v kotcích na zahradě a to taktéž v nevyhovujících podmínkách. Na malém prostoru v zamřížovaném kotci žilo několik psů, kteří měli špatný výživový stav, zanedbanou srst pokrytou výkaly, většina z nich trpěla stomatitidou, záněty spojivek a mnoha dalšími chorobami. Odrozená štěňata rasy čivava, jorkširský teriér, maltézský psík, pudl a kavalír king Charles Španěl, pak putovala k prodeji do Prahy," uvedla mluvčí.

O zveřejňování inzerátů s nabídkou štěňat na mnoha internetových prodejních portálech se starala pětaosmdesátiletá žena. Ta také jednala se zájemci o koupi štěňat a následně podle kriminalistů domlouvala předání zvířat na chodbě rodinného domu.

Policie obě podezřelé zadržela 7. dubna. Při domovní prohlídce v domě v Olomouckém kraji za asistence státní veterinární správy odebrali 93 psů, z nichž bylo přibližně 30 štěňat určených k prodeji. V domě v Praze odebrali dva psy, kteří byli již připraveni na předání zájemcům. "Všechna zvířata si za asistence státní veterinární správy převzali do péče pracovníci neziskových organizací s nutností okamžitého převozu k veterinárnímu ošetření," dodala mluvčí.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu týrání zvířat, chov zvířat v nevhodných podmínkách a neoprávněné podnikání. V případě odsouzení hrozí dvojici žen trest odnětí svobody v délce až šest let.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

14.5.2024 13:53
Umístění těch nešťastných psů do útulků stálo zatím několik set tisíc korun. Proč by to měl platit stát a dobrovolní přispěvatelé. Klidně bych to těm babám naúčtoval.
Odpovědět
MU

Michal Uhrovič

14.5.2024 14:50 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Souhlasím a i s úroky.
Odpovědět
MU

Michal Uhrovič

14.5.2024 14:50
Kdo takové zvíře kupuje je spoluviníkem ...
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist