https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policiste-nahlasili-tri-lidi-za-prestupky-pri-prazske-demonstraci-zemedelcu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policisté nahlásili tři lidi za přestupky při pražské demonstraci zemědělců

2.4.2024 23:31 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Po březnovém protestu zemědělců před sídlem vlády nahlásila pražská policie úřadům tři demonstranty kvůli přestupkům - dva kvůli znečištění komunikace, jednoho pro porušení veřejného pořádku a občanského soužití. Oznámeními se budou zabývat Městská část Praha 1 a magistrát hlavního města. Na dotaz ČTK to dnes sdělil policejní mluvčí Jan Daněk.
 

Zemědělci přijeli 7. března vyjádřit nesouhlas s některými kroky vlády, která podle nich nehájí jejich zájmy. Agrární komora odhadla, že do Prahy tehdy dorazilo 3000 až 4000 zemědělců a 1000 kusů zemědělské techniky. Policisté zadrželi člověka, který před Strakovou akademií složil na ulici a tramvajové koleje hromadu hnoje. Později zadrželi také demonstranta, který se u úřadu vlády snažil přelézt zátarasy.

Na oznámení přestupků měla policie třicetidenní lhůtu. "Oznámili jsme dva přestupce z důvodu znečištění komunikace správnímu orgánu na Městskou část pro Prahu 1 a Magistrátu hl. m. Prahy. Jednoho pak pro porušení veřejného pořádku a občanského soužití na Městskou část Praha 1," shrnul nyní Daněk. Vysvětlil, že vedle dvou lidí, které zajistila na místě, oznámila policie úřadům ještě jednoho dalšího člověka, kterého nezadržela.

Podle zákona o pozemních komunikacích hrozí za znečistění nebo poškození dálnice, silnice nebo místní komunikace pokuta až do výše 300.000 korun. Přestupku proti veřejnému pořádku se dopustí mimo jiné ten, kdo neuposlechne výzvu úřední osoby, za což lze uložit pokutu do 10.000 korun. Přestupek proti občanskému soužití lze pak podle typu jednání potrestat pokutou až 10.000 nebo až 20.000 korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

pp

pavel peregrin

3.4.2024 08:59
Ubožáci.
Odpovědět
sv

sv

3.4.2024 18:44 Reaguje na pavel peregrin
Tos to těm rusáckým podržtaškám a vyplňovačům formulářů vydávajícím se za zemědělce nandal, peregrinku.
Odpovědět
pp

pavel peregrin

3.4.2024 21:43 Reaguje na sv
Ubožáky jsem samozřejmě myslel ty policajty a samozřejmě i tebe, nulo.
Odpovědět
sv

sv

4.4.2024 18:55 Reaguje na pavel peregrin
Tys myslel, nulový peregrinku? Tak to gratuluju k výkonu. Jen škoda, že z tebe i při tom myšlení, jako vždy, vypadlo ho .. nepěkná věc.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist