https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policiste-nasli-v-byte-v-usti-38-kocek-z-toho-16-mrtvych
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policisté našli v bytě v Ústí 38 koček, z toho 16 mrtvých

19.11.2019 00:18 | ÚSTÍ N.L. (ČTK)
Policisté objevili v panelovém bytě v Ústí nad Labem 38 koček, z toho 16 mrtvých. / Ilustrační foto
Policisté objevili v panelovém bytě v Ústí nad Labem 38 koček, z toho 16 mrtvých. / Ilustrační foto
Foto | SETShots / Flickr
Policisté objevili v panelovém bytě v Ústí nad Labem 38 koček, z toho 16 mrtvých. Ženu, která si byt pronajala, podezřívají z týrání zvířat. Čtyřicetileté chovatelce hrozí až pět let vězení. Včera to řekla mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.
 

Na základě podnětu od občanů vstoupili policisté v neděli odpoledne společně s pracovníky veterinární správy do bytu v Zolově ulici ve čtvrti Krásné Březno. "Ve chvíli, kdy byt otevřeli, tak se jim naskytl otřesný pohled. V bytě bylo nalezeno 22 živých koček a 16 mrtvých koček," uvedla Hyšplerová.

Policisté místo ohledali a zadokumentovali. Živé kočky byly na základě požadavku veterinární správy odvezeny do místního útulku. U uhynulých koček bude vypracován znalecký posudek pro zjištění příčiny úmrtí. "V této věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu týrání zvířat a spis byl předán na službu kriminální policie a vyšetřování," uvedla mluvčí. Za uvedený trestný čin pachateli hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist