https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policiste-zabavili-na-lounsku-bileho-lva-nebyl-nikde-evidovan
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policisté zabavili na Lounsku bílého lva, nebyl nikde evidován

30.6.2023 21:48 | LOUNY (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Policisté zabavili na Lounsku ve spolupráci s krajskou veterinární správou bílého lva. Klec pro chov šelmy po technické stránce nesplňovala podmínky stanovené veterinárním zákonem a šelma nebyla nikde evidována. Informovala o tom policejní mluvčí Ilona Gazdošová.
 

Policisté zabavili zvíře v nemovitosti. Na případu spolupracovali také s Českou inspekcí životního prostředí. Případ vyšetřují lounští kriminalisté pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Vyjádření krajské veterinární správy ČTK zjišťuje.

Tříletá šelma skončila u chovatele, který má potřebná povolení a podmínky pro chov lvů, v Královehradeckém kraji. ČTK to řekl ředitel Krajské veterinární správy pro Ústecký kraj Daniel Macháček. Případem se bude nadále zabývat vedle policie i veterinární správa a inspektoři, protože se jedná zvíře podléhající Úmluvě o mezinárodním obchodu ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin (CITES).

Na chov lva upozornili podle Macháčka obyvatelé obce. Řev zvířete byl slyšet ve vesnici a lidé vyjadřovali různé obavy. "Nakonec odebrání zvířete proběhlo bez problémů, chovatelka spolupracovala a souhlasila s jeho přesunem do schváleného a kontrolovaného zařízení," uvedl Macháček.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

30.6.2023 22:46
to je škoda, mohl být maskotem místního klubu, Bílí lvi Louny by znělo bohousky
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist