https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/povodi-moravy-upozornuje-na-zvysene-riziko-padu-stromu-v-blizkosti-vody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Povodí Moravy upozorňuje na zvýšené riziko pádů stromů v blízkosti vody

30.8.2023 10:50 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Státní podnik Povodí Moravy v souvislosti s předchozími bouřkami upozorňuje na zvýšené riziko pádů stromů v blízkosti vodních toků. Žádá veřejnost, aby dbala zvýšené opatrnosti při pohybu okolo vodních nádrží, rybníků i řek. Na webu Povodí Moravy o tom informoval mluvčí Petr Chmelař.
 

Silné bouřky republikou prošly o víkendu, také v noci na dnešek. Podle státního podniku bouřky a silný vítr na mnoha místech poškodil břehové porosty v okolí vodních toků. "Povodí Moravy, s. p. proto upozorňuje na zvýšené riziko pádů stromů v blízkosti vodních toků a žádá veřejnost, aby dbala zvýšené opatrnosti při pohybu okolo vodních toků v místech s břehovými porosty. I zdánlivě zdravé a stabilní stromy mohou vlivem podmáčení či změny těžiště po odlomení větví hrozit pádem," uvedl mluvčí.

Pracovníci Povodí Moravy podle mluvčího aktuálně zjišťují stav stromů na březích a dělají nutné zásahy. Úklid popadaných stromů, větví a průzkum dřevin na celém území ve správě Povodí Moravy potrvá minimálně čtyři týdny, řekl Chmelař.

Jen v Jihomoravském kraji hasiči v souvislosti s bouřkami vyjížděli v noci ze soboty na neděli zhruba k 90 událostem, k další dvacítce v noci na dnešek. I na dnešek meteorologové předpovídají lokální bouřky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

30.8.2023 16:40
Stromy na březích toků, potřebují pravidelnou kontrolu.
V Rakousku jsem viděl, jak na jaře čistí potok od nánosů - bagr postupoval po proudu a vždy byl jeden břeh bez stromů, na střídačku.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist