https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/povodi-vltavy-letos-hodla-vypsat-zakazky-za-vice-nez-miliardu-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Povodí Vltavy letos hodlá vypsat zakázky za více než miliardu korun

1.2.2021 01:19 | PRAHA (ČTK)
Stát chce například odstranit nánosy z koryta řeky Sázavy, což by mělo stát kolem 34 milionů korun.
Stát chce například odstranit nánosy z koryta řeky Sázavy, což by mělo stát kolem 34 milionů korun.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Simona Albrechtová
Státní podnik Povodí Vltavy letos hodlá vypsat veřejné zakázky za více než miliardu korun, sdělil mluvčí povodí Hugo Roldán. Proti loňsku půjde o snížení, protože v roce 2020 vypsala firma zakázky za 2,125 miliardy Kč. Letos bude jednou z nejvýznamnějších rekonstrukce Šítkovského jezu na Vltavě v Praze.
 

Letos by podnik chtěl vypsat 45 zadávacích řízení, dnes o nich bude informovat své potenciální dodavatele. "V roce 2020 bylo zahájeno 56 zadávacích řízení. Součet předpokládaných hodnot zadaných či dosud probíhajících zadávacích řízení činil v roce 2020 celkem 2,125 miliardy korun. Celková hodnota v loňském roce je významně ovlivněna zahájením zadávacího řízení na stavbu Vodního díla Orlík - zabezpečení vodního díla před účinky velkých vod v hodnotě 1,52 miliardy Kč., které stále probíhá," uvedl mluvčí.

Kromě Šítkovského jezu, jehož celková rekonstrukce by mohla podle odhadu stát kolem 125 milionů korun, plánuje podnik letos vypsat mimo jiné zakázku na výstavbu zimního přístavu na Lipně, která vyjde na několik desítek milionů Kč.

Stát chce také odstranit nánosy z koryta řeky Sázavy, což by mělo stát kolem 34 milionů korun, modernizovat vodní dílo Miřejovice za 13,5 milionu Kč či revitalizovat řeku Střelu výstavbou tří slepých ramen a 11 kamenných výhonů za 7,4 milionu Kč.

Povodí Vltavy začíná stavět například 255 metrů dlouhou přístavní hranu v Českých Budějovicích, nové vývaziště lodí. Bude fungovat od plavební sezony 2022. Investice bude 26 milionů Kč, práce potrvají do letošního podzimu. Přibudou možnosti, jak přistát poblíž centra. Státní podnik naopak zrušil záměr rozšířit přístaviště v Týně nad Vltavou, nedostal na něj peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LK

Lukáš Kašpárek

1.2.2021 07:02
Náklady 2,125 miliardy a z toho jen 0,35% (7,4 milionu) jde na nápravu krajiny a toho co tu mimo jiné právě správy povodí zničili....

To mluví za vše, protože všechny ostatní náklady jsou jen daň za způsob bezohledného hospodaření s krajinou a uvažování správ povodí jako je Povodí Vltavy.... a to bude ještě otázka, jestli ta obnova za (7,4mil.) bude opravdu pozitivní a jestli to nebude jen PR akce, bez potřeby reálného přínosu jak mají správy povodí obvykle ve zvyku...

Jak jednou postavíte betonové dílo, tak nejen že něco zničíte jednorázově (původní koryto, nivu, atd.), dodatečně provozem, který je pro mnoho dalších organismů likvidační a je zde také velké negativní ovlivnění vodního režimu krajiny, ale ještě do toho musíte pořád dál pumpovat miliardy, aby to náhodou nepřestalo poškozovat....

Lidstvo je kouzelně dementní....

Odpovědět
Kajetán Hostička

Kajetán Hostička

1.2.2021 08:50 Reaguje na Lukáš Kašpárek
Ano.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist