https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pozar-v-arealu-kralupskeho-kovosrotu-je-zlikvidovany-misto-si-prevzal-majitel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Požár v areálu kralupského kovošrotu je zlikvidovaný, místo si převzal majitel

12.7.2022 13:36 | KRALUPY NAD VLTAVOU (ČTK)
Požár v areálu kovošrotu v Kralupech nad Vltavou si vyžádal vyhlášení zvláštního stupně požárního poplachu.
Požár v areálu kovošrotu v Kralupech nad Vltavou si vyžádal vyhlášení zvláštního stupně požárního poplachu.
Foto | Jan Kostík, oddělení dokumentaristace MV-GŘ HZS ČR. / HZS Středočeského kraje
Požár v areálu kralupského kovošrotu je po týdnu zlikvidovaný. Místo si dnes převzal majitel, musí na něj povinně dohlížet. Hasiči zásah ukončili. Dál pokračuje vyšetřování příčiny požáru, řekla ČTK mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.
 

V areálu začalo hořet minulé úterý kolem 17:00, hasiči požár prohlásili za zlikvidovaný dnes v 10:30. Do té doby na místě nepřetržitě hlídali, i v uplynulých dnech objevili skrytá ohniska a hasili i plamenné hoření. Majitel musí areál sledovat i v příštích dnech. "Byl nařízen šestidenní dohled," uvedla Kereková.

Požár zasáhl zhruba 50 metrů širokou skládku plastového odpadu. Postupně zde zasahovalo několik stovek hasičů, ve čtvrtek ráno dostali požár asi po 40 hodinách pod kontrolu. V pátek byl poplachový stupeň snížen na základní, do čtvrtečního večera platil nejvyšší možný.

Škoda způsobená požárem je předběžně odhadnutá na tři miliony korun. Policisté případ vyšetřují jako podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za což v případě dopadení pachatele a prokázání viny hrozí až tříletý trest vězení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

BM

Břetislav Machaček

13.7.2022 08:36
Tak to je průser! Ono to neshořelo úplně? Tak to asi náhodou zahoří
zase příště, protože levnější likvidace odpadu než požár neexistuje!
Odpovědět
va

vaber

13.7.2022 09:20
tak to shořelo za podmínek ,které jsou z ekologického hlediska mnohem horší ,než kdyby to někdo spálil doma v kotli
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist