https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-12-vybuduje-v-modranech-park
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha 12 vybuduje v Modřanech park

7.8.2020 01:37 | PRAHA (ČTK)
Součástí parku mají být také hrací prvky pro děti a městský mobiliář, počítá se i s instalací konstrukcí pro míčové hry nebo s vytvořením místa pro grilování.
Součástí parku mají být také hrací prvky pro děti a městský mobiliář, počítá se i s instalací konstrukcí pro míčové hry nebo s vytvořením místa pro grilování.
V Tylově čtvrti v Praze 12 vzniká nový park. Stavební práce a úpravy nekultivovaných prostor vyjdou na zhruba 4,3 milionu korun a hotové mají být do konce roku. Na dotaz ČTK to uvedl místostarosta městské části Jiří Fremr (ODS). Peníze na stavbu parku byly v rozpočtu městské části vyčleněny už loni, stavba ale byla odložena.
 

"Tento týden se začne stavět dřevěný chodník. Pod dohledem odboru životního prostředí probíhají práce na prořezu keřového porostu a stromů. V nejbližší době se pak začnou odstraňovat nevhodné betonové plochy," uvedl Fremr.

Za stavbu dřevěného chodníku radnice zaplatí asi tři miliony korun. Chodník, který postaví společnost Taxus, povede od zastávky MHD Tylova čtvrť k ulici U Studny a nahradí nynější komunikaci z betonových panelů.

Odstranění betonových ploch, úpravu stávajících a vybudování nových parkových cest provede firma Bratři Gallové, která vyhrála veřejnou zakázku s nejnižší cenou. Práce tak budou podle usnesení rady stát 1,2 milionu korun.

Dřeviny a keře, které jsou na městském pozemku při Povodňové ulici, budou podle místostarosty prořezány a nevyhovující náletové dřeviny odstraněny. V plánu je i vysazení nových stromů. "Dosadba bude provedena podle odborného návrhu, který je v přípravě," uvedl Fremr.

Součástí parku mají být také hrací prvky pro děti a městský mobiliář, počítá se i s instalací konstrukcí pro míčové hry nebo s vytvořením místa pro grilování.

Další veřejný park v Praze 12 by mohl vzniknout na místě bývalé strojírny při výstavbě nové čtvrti, kterou na takzvaném brownfieldu plánuje společnost Central Group. Radní městské části schválili dohodu s developerem letos v červenci, projekt ještě potřebuje změnu územního plánu. Stavba by případně mohla začít v roce 2024.

Městská část se zhruba 56 250 obyvateli zahrnuje katastrální území Cholupic, Kamýku, Komořan, Modřan a Točné.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PK

Petr Kovařík

7.8.2020 10:28
Zbytečný park na nesmyslném místě. Nekultivované prostory byla normální svěží zeleň; keře, stromy, tráva, luční kvítí. Žili tam ježci, žili tam ptáci. Tak už nežijí.
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

7.8.2020 10:52 Reaguje na Petr Kovařík
Jako obvykle - dobrý úmysl, tragický výsledek. Prostě na co sáhne ruka t.zv. ekologa (jinačí ani nejsou,ani mezi vysokoškolskými učiteli), to je průšvih pro přírodu jako takovou.
Odpovědět
JB

Jakub Brenn

8.8.2020 11:40 Reaguje na Jiří Daneš
Úplně vidím, jak ekolog prosazuje "zhodnocení" území grilovacím koutkem, cestami a hřišti na úkor přírody.

Tohle je spíš učebnicová ukázka myšlení (spíše)pravicového zastupitele. A proč nedohodit nějakej výhodnej kšeftík spřátelené firmě. Pobízející pak dostane nějaký všimný.
A obě strany jsou spokojený.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist