https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-5-overi-zda-je-na-strechy-zakladnich-skol-mozne-umistit-fotovoltaiku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha 5 ověří, zda je na střechy základních škol možné umístit fotovoltaiku

16.5.2022 15:30 | PRAHA (Ekolist.cz)
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. „Hledáme vhodné střechy škol,“ říká radní pro finance Jan Kavalírek. Informuje o tom Praha 5.
 
Záměr možné instalace fotovoltaických elektráren ve spolupráci s Pražským společenstvím obnovitelné energie už schválila rada městské části. V první fázi se prověří možnosti střech pěti základních škol, které Praha 5 zřizuje.

„Vytipovali jsme první objekty a je potřeba prověřit jejich statiku, jestli střecha unese panely a také zda existuje možnost zapojení elektrárny do sítě Pražské energetiky. Pokud najdeme vhodné místo, zkusíme pilotní projekt postavit v rámci dotačního programu RES+ Modernizačního fondu,“ doplňuje radní Jan Kavalírek (TOP09).

Technici prověřují střechy barrandovských základních škol V Remízku a Chaplinovo náměstí, ZŠ Weberova, Pod Žvahovem a Nepomucká. Žádost o dotaci by Praha 5 připravila s příspěvkovou organizací hlavního města Pražské společenství obnovitelné energie, kterou hlavní město právě pro tyto projekty založilo.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SP

Svatá Prostoto

17.5.2022 11:51
Cywe ... dva roky dávali Nepomuckou do cajku a teď že by ji zase rozjebali??? A ten pohled od Košířského náměstí by byl fakt moooc velká paráda. Že si to nejdřív nejebnou na radnici.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist