https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-8-planuje-rozmistit-po-mestske-casti-podzemni-kontejnery
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha 8 plánuje rozmístit po městské části podzemní kontejnery

29.8.2017 03:30 | PRAHA (ČTK)
Kontejnery se objeví například v Libni v ulicích Na Rokytce či Pivovarnická, v Karlíně v Křižíkově a Urxově ulici nebo v Bohnicích v ulici V Nových Bohnicích. První etapa rozmísťování kontejnerů by měla být dokončena v průběhu roku 2018. / Na obrázku jsou podzemní kontejnery na Praze 5.
Kontejnery se objeví například v Libni v ulicích Na Rokytce či Pivovarnická, v Karlíně v Křižíkově a Urxově ulici nebo v Bohnicích v ulici V Nových Bohnicích. První etapa rozmísťování kontejnerů by měla být dokončena v průběhu roku 2018. / Na obrázku jsou podzemní kontejnery na Praze 5.
Radnice Prahy 8 plánuje rozmístit po městské části podzemní kontejnery. V první etapě by mělo na území městské části vzniknout 23 podzemních kontejnerových stání. Sdělila to mluvčí radnice Marcela Voženílková. Část peněz chce radnice získat z dotací. V budoucnu plánuje rozmístit další kontejnery.
 

Kontejnery se objeví například v Libni v ulicích Na Rokytce či Pivovarnická, v Karlíně v Křižíkově a Urxově ulici nebo v Bohnicích v ulici V Nových Bohnicích. První etapa rozmísťování kontejnerů by měla být dokončena v průběhu roku 2018.

"Cena kontejnerů se pohybuje kolem 25 milionů korun bez DPH," uvedla mluvčí. Peníze chce radnice získat z dotace udělované prostřednictvím ministerstva životního prostředí. V rámci takzvaného operačního programu Životní prostředí 2014-2020 může získat až 85 procent plánovaných nákladů.

Počet podzemních kontejnerů by se měl v budoucnu v rámci druhé etapy zvyšovat. V ní by chtěla radnice do ulic Prahy 8 umístit dalších 26 kontejnerových stání.

Podzemní kontejnery se začaly v hlavním městě objevovat před zhruba deseti lety. Jako první je začala využívat Praha 1, která je dala na Petrské náměstí. Postupně je začaly využívat další radnice, například Praha 2 a 5.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VH

Vladimír Hošek

29.8.2017 13:55
To je ozlacují za těch 25 mega? Jeden kontejner CITY vyrobený v Reflexu Zlín stojí 80 000 Kč.
Nechápu proč by Praha měla dosáhnout na jakýkoliv dotační titul, obzvláště když takhle jsou schopni plýtvat s penězi.
Odpovědět
reklama



Setkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist