https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-da-letos-na-projekty-pro-zivotni-prostredi-42-mil.kc-podobne-loni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha dá letos na projekty pro životní prostředí 42 milionů Kč, podobně jako loni

6.5.2024 23:39 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Praha dá letos na projekty, které mají zlepšit životní prostředí, 42 milionů korun, podobně jako loni. Peníze dostanou žadatelé například na ochranu přírody, vzdělávání nebo cirkulární ekonomiku. Rozdělí si je 145 takových projektů. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.
 

Cílem programu se zaměřením na životní prostředí má být podle dokumentu zapojení co nejširšího spektra občanských aktivit, jednotlivců, spolků i jiných organizací do činností týkajících se této problematiky v hlavním městě.

Program má podpořit zejména projekty, které se věnují veřejné zeleni, cirkulární ekonomice, ochraně přírody, ekologické výchově, výukovým a vzdělávacím programům pro školy, adaptaci nebo zmírňování následků klimatické změny.

Magistrátu podle dokumentu přišlo 246 žádostí o dotaci od 139 různých žadatelů. Peníze po vyhodnocení půjdou 88 žadatelům na 145 projektů.

V loňském roce vydala metropole na projekty životního prostředí 40 milionů korun, podpořila 130 projektů. Celkem úřad obdržel 280 žádostí od 163 žadatelů v celkové hodnotě 110,27 milionu korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

7.5.2024 10:39
no, vzhledem ke 100 miliardovému rozpočtu to asi mohlo být lepší.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist