https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-kvuli-horku-prida-na-zalevani-mladych-stromu-10-milionu-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha kvůli horku přidá na zalévání mladých stromů 10 milionů Kč

9.8.2018 00:27 | PRAHA (ČTK)
Pražský magistrát přidá Technické správě komunikací (TSK) na zalévání mladých stromů a zeleně deset milionů korun. / Ilustrační foto
Pražský magistrát přidá Technické správě komunikací (TSK) na zalévání mladých stromů a zeleně deset milionů korun. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | RyanMcGuire / Pixabay
Pražský magistrát přidá Technické správě komunikací (TSK) na zalévání mladých stromů a zeleně deset milionů korun. Důvodem jsou vysoké teploty. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. TSK vydá na údržbu zeleně každoročně zhruba 87 milionů korun.
 

Podle dokumentu je potřeba na zalévání jednoho stromu 50 litrů vody, což se nyní z finančních důvodů nedaří. Pokud by město peníze nepřidalo, hrozilo by, že by mladé stromky řádně nezakořenily a vysoké teploty by nemusely přežít.

TSK má v hlavním městě šest oblastních správ a každá z nich ročně dostane asi 14,5 milionu korun na údržbu zeleně. "Z celkových finančních prostředků jdou asi tři miliony korun na zálivku nové výstavby a stromů do stáří pěti let. Na jednu oblast to vychází zhruba na 500.000 korun," uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

TSK je akciová společnost, která je vlastněna hlavním městem. Na starosti má zejména správu a údržbu komunikací, mostů a lávek. Loňský rozpočet firmy činil zhruba 6,2 miliardy korun.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist